BIEGIZIMOWE

Historyczny sukces. Niesamowita Izabela Marcisz! Trzeci medal MŚ!

Mistrzostwa Świata Juniorów w biegach narciarskich

Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal Izabela Marcisz sięgnęła po kolejny medal.

To już jej trzeci krążek juniorskiego czempionatu. Tym razem została wicemistrzynią w biegu ze startu wspólnego na dystansie 15 km techniką dowolną.

Zwyciężyła Norweżka Helene Marie Fossesholm. Brąz zawisł na szyi Szwajcarce Siri Wigger.

Nasza multimedalistka wcześniej zdobyła także srebro w sprincie stylem dowolnym oraz brąz w biegu na 5 km stylem klasycznym.

Marcisz zapisała się na kartach historii, bo żadna z polskich biegaczek nie miała aż trzech medali podczas tych samych MŚJ.

Monika Skinder zajęła 23. miejsce. Na 42. pozycji zawody ukończyła Magdalena Kobielusz, natomiast 45. była Karolina Kukuczka.

Na starcie biegu mężczyzn na dystansie 30 km techniką dowolną Dawid Damian zajął 47. miejsce.