POLSKA

Jedna kontrola i… 19 mandatów dla kierowcy ciężarówki

Kierowca ciężarówki

Wielokrotnie skrócony czas odpoczynku i przekroczone normy dotyczące prowadzenia pojazdu.

Poważnych naruszeń czasu pracy dopuścił się kierowca skontrolowany przez zachodniopomorską Inspekcję Transportu Drogowego. Mężczyznę ukarano 19 mandatami. Konsekwencje nieprzepisowej jazdy poniesie też przedsiębiorca.

Kierowca przewoził ładunek turecką ciężarówką. Jechał z Turcji do Polski. W Szczecinie, na drodze krajowej numer 10, zatrzymał go patrol zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Analiza okazanych do kontroli dokumentów, w tym danych z karty kierowcy i z tachografu, wykazała szereg bardzo poważnych naruszeń czas pracy. Inspektorzy odnotowali m.in. dziesięciokrotne skrócenie dziennego okresu odpoczynku, czterokrotne przekroczenie maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu, trzykrotne przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy, dwukrotne skrócenie tygodniowego okresu odpoczynku, przekroczenie tygodniowego czasu prowadzenia pojazdu.

W konsekwencji kontrola zakończyła się nałożeniem na kierowcę dziewiętnastu mandatów karnych. Dotkliwe konsekwencje poniesie również pracodawca. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą do 12 tys. zł. Ponieważ przedsiębiorca nie był w stanie w dniu kontroli uiścić kaucji na poczet przyszłej kary, pojazd przez dwa dni był zabezpieczony na wyznaczonym parkingu w Szczecinie.
(gitd)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button