BIAŁYSTOK

Granica polsko-białoruska. Kolejne ataki agresywnych migrantów. Funkcjonariusze SG użyli broni

Polskie patrole

W dniach 5 i 6 czerwca br. na granicy z polsko-białoruskiej odnotowano prawie 380 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Za pomocnictwo zatrzymano kolejne osoby. Podczas jednego z ataków na polskie patrole funkcjonariusze użyli broń gładkolufową.

W środę (05.06.2024 r.) na granicy polsko-białoruskiej ujawniono ponad 160 prób nielegalnego przedostania się do naszego kraju. Kolejnego dnia było ich ponad 210. Agresywni cudzoziemcy znajdujący się po stronie białoruskiej kilkukrotnie zaatakowali polskie służby. W kierunku polskich patroli rzucano konarami, kamieniami i stłuczonymi butelkami. Cudzoziemcy strzelali z procy. W trakcie jednego z ataków funkcjonariusze Straży Granicznej użyli broni gładkolufowej.

Migranci wycofali się w głąb Białorusi. Ataki odpierały wszystkie służby obecnie zaangażowane w ochronę granicy polsko-białoruskiej, żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.

Za pomocnictwo w organizowaniu przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisów zatrzymano 3 osoby. To obywatel Rumunii i dwóch obywateli Ukrainy. Działania prowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji.

Pięciokrotnie w ciągu minionych dwóch dni Straż Graniczna udzieliła też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button