BIAŁYSTOK

Granica polsko-białoruska. Migranci wciąż rzucają w stronę patroli konarami drzew i kamieniami

Podlasie

Podczas minionych trzech dni (14-16 czerwca) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali blisko 430 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Kilkukrotnie kamieniami i gałęziami migranci zaatakowali polskie służby. Kilka razy udzielono też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Krynkach i Czeremsze. W piątek odnotowano ponad 130 prób nielegalnego przedostania się do Polski, w sobotę blisko 160, natomiast w niedzielę ponad 130.

W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży cudzoziemcy usiłowali sforsować graniczną rzekę Przewłoka, a w okolicach Krynek rzekę Świsłocz. Kilkukrotnie doszło też do agresywnych zachowań ze strony osób znajdujących się za techniczną zaporą. Migranci rzucali w stronę polskich patroli konarami drzew i kamieniami.

Podczas minionego weekendu Straż Graniczna zatrzymała również jednego kuriera i udzielała pomocy 6 cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

W czerwcu 2024 roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 2600 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button