BIAŁYSTOK

Kierowca autobusu straszył przerażone dzieci „zakrwawioną” lalką

Podlasie

Zatrzymywał się w polu i do bagażnika wkładał elementy rozłożonej lalki.

Miała wydłubane oko i była pobrudzona czymś, co przypominało krew. Takie sceny obserwowały dzieci, które codziennie dowoził do szkoły. 44-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut gróźb karalnych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zaniepokojony mężczyzna opowiedział policjantom z białostockiej „trójki”, że kierowca, który wozi dzieci do szkoły bardzo dziwnie zachowuje się. Z relacji zgłaszającego wynikało, że autobus w ostatnich dniach zatrzymywał się niemal codziennie w polu na drodze w gminie Tykocin przy pryzmie obornika. Z niego kierowca wyjmował lalkę, którą wkładał do luku bagażowego, po czym wsiadał za kierownicę i dalej ruszał. Zachowanie mężczyzny nie zawsze było takie samo, czasem elementy rozkawałkowanej zabawki układał na poduszce.

Obserwowały to przerażone dzieci, które opowiedziały o wszystkim rodzicom. Jak poinformowali policjantów rodzice, ich pociechy obawiały się, że mogą zostać skrzywdzone. Dzieci były świadkami takiego zachowania kierowcy przez ostatnich kilka tygodni. Jak ustalili policjanci, znajoma zgłaszającego opowiedziała mu, że na pryzmie obornika, przy której zatrzymywał się autobus znalazła lalkę z wbitym w głowę nożem i dużą plamą na korpusie przypominającą krew.

Przerażająca lalka (fot. policja)

Natychmiast po informacjach jakie otrzymali od mężczyzny mundurowi rozpoczęło się gromadzenie materiału w tej sprawie. Już po kilku godzinach policjanci z łapskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę tuż przed tym jak kolejny raz miał wsiąść do autobusu, wiozącego dzieci do szkoły. Okazał się nim 44-letni białostoczanin. W luku bagażowym mundurowi znaleźli poduszkę, a także głowę i rękę lalki. Ustalili też, że lalka znaleziona w pryzmie obornika z nożem w głowie została położona tam przez zatrzymanego mężczyznę. Nie miała oka i celowo została ubrudzona substancją przypominającą krew. W ten sposób straszył dzieci.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Mam nadzieję że jego żona oraz matka też zostaną aresztowane i osądzone, przecież to kim jest ten mężczyzna to też wina tych pań i one tez go ukształtowały. Myślę że i dla żony i dla matki po 25 lat więzienia dla każdej to będzie odpowiednia kara.

    1. Mogły nie mieć na to wpływu, bardziej mnie zastanawia jakie to były groźby karalne, czy może samo podpalenie lalki już jest przestępstwem.
      Albo to policja wobec niego użyła gróźb karalnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button