INNE

Granada. PŚ w zawodach strzeleckich. Brąz dla polskiej pary

Strzelectwo sportowe

Trzecie miejsce na podium Pucharu Świata ISSF Granada w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX.

Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Grzegorz Długosz (Gwardia Zielona Góra) zdobyli brązowy medal par mieszanych w pistolecie na 10 metrów w zawodach strzeleckich. W walce o podium wygrali z Portugalczykami Joaną Castelao i Joao Costą 17:13.

Niemcy Sandra Reitz i Michael Schwaldow w finale pokonali Bułgarów Mirosławę Minczewę i Samuila Donkowa 17:11.

„Jestem dumna z dwóch medali w Granadzie! Okraszone ciężką pracą na treningach, na których nie było czuć, że jest aż taka forma.
Najważniejsze, że jest rezultat na zawodach, finały były emocjonujące do końca, ten w mixie miałam pod lepszą kontrolą, ponieważ, poznałam finałówkę i jej mankamenty w poprzednim finale – o złoto, dziś wykorzystałam zdobyte wcześniej doświadczenie.
Mieć Grzesia jako partnera w mixie to czysta przyjemność – spokój, wsparcie i profesjonalizm. Świetnie nam się razem strzela i w końcu mamy efekt” – komentuje Klaudia.

Wcześniej Breś indywidualnie triumfowała w strzelaniu z pistoletu na 10 m.

Długosz powiedział: „Być w zespole wraz z Klaudią to czysta przyjemność! W związku z tym, że to był mój jeden z pierwszych finałów od czasów juniora na zawodach międzynarodowych, towarzyszyły mi ogromne emocje. Podczas startu mogłem liczyć na pomoc i wsparcie, Klaudia dodaje otuchy oraz sportowego kopa. Jestem przekonany, że jeszcze zamieszamy razem na międzynarodowej arenie!”

Klaudia Breś i Grzegorz Długosz (fot. PZSS)

Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajęli 26. miejsce.

Nasze zawodniczki zajęły w finale konkurencji karabin pneumatyczny następujące miejsca: