KONCERTY

„Gramy dla Niepodległej”. Golec uOrkiestra, GROMEE przed Pałacem Prezydenckim

Koncert „Gramy dla Niepodległej” przed Pałacem Prezydenckim

11 listopada prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w koncercie „Gramy dla Niepodległej” przed Pałacem Prezydenckim.

– Bardzo serdecznie witamy pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Dziękujemy, że jak rok temu możemy się tu spotkać wieczorem – z radością. Aby w radości, tańcu i śpiewie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości – tę 101. rocznicę.
Właśnie przed chwilą mieliśmy z Agatą spotkanie m.in. z korpusem dyplomatycznym. Powiedziałem: „To jedno z takich naszych świąt, które rzeczywiście jest radosne. Narzekają na nas, że często się smucimy, obchodzimy różne smutne rocznice, ale – co jak co – ta z całą pewnością jest radosna, wesoła”. Bardzo się cieszę, że panowie Golcowie i ich przyjaciele są dzisiaj z nami, że będą grali tutaj, na Krakowskim Przedmieściu, i że wszyscy będziemy mogli przy tej muzyce się radować, śpiewać razem z nimi, do czego bardzo gorąco zachęcam – powiedział prezydent Andrzej Duda.

„Gramy dla Niepodległej” (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

W koncercie tym wystąpili m.in. Golec uOrkiestra, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, GROMEE, Wataha Drums, Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective.

„Gramy dla Niepodległej” (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

„Gramy dla Niepodległej” to „pierwszy tego typu symfoniczno-etniczny projekt w Polsce”. Na jednej scenie zagrało aż 60 muzyków.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button