GORZÓW WIELKOPOLSKI

Gorzów. Ksiądz: „szczepionki na COVID-19 są wytworzone z ciał dzieci pochodzących z aborcji”

Bulwersujące słowa księdza

Gorzowski ksiądz podczas mszy stwierdził, że „szczepionki na COVID-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji”.

– Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na COVID-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę nie budzącą kontrowersji moralnych. Ciebie prosimy – ogłosił tę rewelację ks. Piotr Krzysztofiak w czasie mszy świętej.

Te bulwersujące słowa powiedział rezydent i kapelan hospicyjny ksiądz Piotr Krzysztofiak z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Chojnicach ks. Janusz Chyła napisał 2 grudnia na swoim Twitterze: „Jedną z ważnych kwestii etycznych w sprawie szczepionek jest ta, czy w procesie ich produkcji nie potraktowano przedmiotowo ciał abortowanych dzieci”.

Wyjaśniamy!

Szczepionki firmy Pfizer i Moderna to szczepionki mRNA, a w ich produkcji nie wykorzystano ludzkich linii komórkowych.

Preparat firmy AstraZeneca. W tej szczepionce wykorzystuje się osłabione wirusy i do ich namnożenia trzeba używać żywych komórek. Są to klony komórek nerki żeńskiego zarodka usuniętego w 1972 roku w Holandii. Komórki te znajdują się w specjalnym banku, gdzie są wciąż namnażane.

W szczepionce przeciwko odrze, śwince i różyczce wirusy te są namnażane w linii komórek pobranych z drobiu.

Wirus różyczki – w linii komórek zarodka ludzkiego.

Z innej linii ludzkich komórek: MRC-5 pozyskuje się komórki do tworzenia szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW) typu A, ospie wietrznej i półpaścowi.

Dla szczepionek nie przeprowadza się nowych aborcji!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button