GORZÓW WIELKOPOLSKI

Wawrów. Śmiertelnie potrącił 10-latka. Uciekł. Szybko został schwytany

Lubuskie

9 lutego w nocy w Wawrowie w województwie lubuskim kierowca potrącił 10-latka. Niestety zmarł w szpitalu.

Sprawca uciekł, ale już w sobotę policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie tego wypadku.

Dzieci planowały wyjazd na ferie do Zakopanego. Razem z dorosłymi pakowali rzeczy do otwartych luk bagażowych w autokarze.

Nagle od strony ronda w kierunku Czechowa z ogromną prędkością jechał kierujący bmw i potrącił jednego z uczestników wycieczki, tj. dziesięcioletniego chłopca.

Złapany zabójca ma 26 lat i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Ma także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przy zatrzymaniu miał przy sobie narkotyki.

Oprócz tego zatrzymano też dwie inne osoby, tzn. 28-letniego brata podejrzanego i 24-letnią kobietę. To oni utrudniali śledztwo policji.

Prokurator zajmuje się tą sprawą. Morderca dzisiaj zostanie przesłuchany.

Porzucone bmw w lesie (fot. policja)

Policjanci, a potem lekarze na miejsce zdarzenia podjęli próbę reanimacji 10-latka. Okazało się, że sprawca nie tylko potrącił chłopca, ale po nim przejechał.

W sobotę po godzinie 13:00 funkcjonariusze znaleźli porzucone auto w lesie w miejscowości Lipy, w powiecie gorzowskim. 26-latek został zatrzymany dwie godziny później.
Gorzowianin przyznał się, że to on prowadził porzucone auto. Powiedział, że zażywał narkotyki w piątek około godziny 14.

Policja napisała:

„W wyniku intensywnych czynności operacyjnych i śledczych funkcjonariusze Policja Gorzów Wlkp. ustalili i zatrzymali 26-latka. Zatrzymany o godz. 15 przy ul. Ogińskiego w Gorzowie Wlkp. przyznał się do prowadzenia BMW. Trwają czynności procesowe. Miał przy sobie narkotyki. Posiadał czynny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pobierana była krew do badań.”


Kierowca zapewne usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym (do 8 lat więzienia). Oprócz tego dochodzi też prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków (do 12 lat pozbawienia wolności) oraz ucieczka z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Nagle … jechał – dziwne sformułowanie.
    „Nagle od strony ronda w kierunku Czechowa z ogromną prędkością jechał kierujący bmw i potrącił jednego z uczestników wycieczki, tj. dziesięcioletniego chłopca.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button