GORZÓW WIELKOPOLSKI

Strzelał z wiatrówki do innego samochodu. Był pijany

Lubuskie

Policjanci żarskiego ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który strzelał z przedmiotu przypominającego broń w kierunku poruszającego się samochodu osobowego.

Na szczęście pasażerowi i kierowcy nic się nie stało. Teraz 33-latek odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Sąd przychylił się do wniosku żarskiej Prokuratury oraz Policji i aresztował go na trzy miesiące.

Z wtorku środę 21/22 maja br. na dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żarach (woj. lubuskie) otrzymał zgłoszenie i na interwencję pilnie wysłał policjantów ruchu drogowego do jednej z miejscowości pod Żarami.

Według informacji mężczyzna, który poruszał się samochodem marki Peugeot miał strzelać do innego pojazdu z wiatrówki. Policjanci szybko przyjechali na miejsce. Zastali tam pokrzywdzonych, którzy wskazali, gdzie znajduje się pasażer Peugeota, który miał ostrzelać ich samochód. Wskazany mężczyzna to 33-latek mieszkaniec powiatu żarskiego. Został natychmiast zatrzymany. Funkcjonariusze do dalszych badań zabezpieczyli także pistolet pneumatyczny, który znaleźli nieopodal w zaroślach. Podejrzany przebadany został na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na dalsze czynności.

Przestrzelona tylna szyba w aucie (fot. policja)

W toku prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że podejrzany miał również uderzyć innego mężczyznę, który przyjechał na miejsce zdarzenia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić 33-latkowi zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia pojazdu i naruszenia nietykalności cielesnej. Podejrzany został przesłuchany w Prokuraturze.

24 maja br. Sąd przychylił się do wniosku żarskiej Prokuratury i Policji i aresztował go na trzy miesiące. Na szczęście mężczyznom podróżującym ostrzelanym samochodem nic się nie stało. 33-latek natomiast odpowie teraz za swoje postępowanie przed Sądem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button