MOTOSPORT

Formuła 1. GP Sao Paulo. Max Verstappen triumfował w Brazylii

F1. Grand Prix Brazylii

Max Verstappen wygrał wyścig o Grand Prix Brazylii.

W niedzielnym wyścigu o GP Sao Paulo mistrz świata Formuły 1 ruszył do niego z pole position.

Na torze Interlagos była to 20. runda tego cyklu. Dla Holendra było to 17. zwycięstwo w sezonie i 52. w karierze.

Max pokonał Brytyjczyka Lando Norrisa oraz Meksykanina Sergio Pereza.

Zaś siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton był dopiero ósmy.

Verstappen został trzeci raz z rzędu mistrzem świata F1 już w Katarze. Podczas Grand Prix Meksyku triumfował po raz 51. w karierze.

Pierwsze w historii GP Las Vegas odbędzie się w dniach 16-18 listopada.

F1: Max Verstappen wygrywa, Checo Perez trzeci w sprincie w Sao Paulo

3-krotny mistrz świata Max Verstappen sięgnął w Brazylii po zwycięstwo w ostatnim w tym roku sprincie F1. Na świetnym, trzecim miejscu finiszował Checo Perez.

Karuzela Formuły 1 przyleciała do Brazylii prosto z Meksyku, gdzie Max Verstappen wygrał po raz szesnasty w sezonie 2023! Podczas rundy o Grand Prix Sao Paulo zaplanowano szósty i zarazem ostatni w tym sezonie sprint. Tym samym już w sobotę rozegrano kwalifikacje do niedzielnego wyścigu, w których po jedenaste pole position w sezonie 2023 sięgnął Max Verstappen.

Ostatecznie to Max Verstappen sięgnął po zwycięstwo, triumfując w czwartym z sześciu rozegranych w tym roku sprintów. Na finiszu sobotniej rywalizacji w Brazylii miał on przewagę ponad czterech sekund nad Lando Norrisem. Najlepszą trójkę uzupełnił tymczasem Checo Perez, do samej mety prezentując bardzo dobre tempo i wracając tym samym do czołowej trójki.

Świetnie, szóste miejsce wywalczył Yuki Tsunoda, który na mecie stracił nieco ponad siedem dziesiątych sekundy do poprzedzającego go Carlosa Sainza. O włos od czołowej ósemki, dającej punkty w sprincie, był tymczasem dziewiąty Daniel Ricciardo. Australijczyk do samego końca naciskał na Charlesa Leclerca i Lewisa Hamiltona – trójkę tę rozdzieliło na finiszu zaledwie pół sekundy!