POLITYKAPOLSKA

Wybory 2023. Przed nami orędzie prezydenta Dudy. Podjął decyzję po „głębokim zastanowieniu się”

Wybory parlamentarne

– Po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję ws. tzw. pierwszego kroku.

Decyzja jest ostateczna, więc ścigającym się na apele do prezydenta polecam spokojne oglądanie wieczornego orędzia – poinformował szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek.

Jako pisowski prezydent wiadomo, że po „udawanym przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu” przy pomocy Kaczyńskiego, jaką podjął „decyzję”.

Pod koniec października Duda przeprowadził konsultacje z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w nowym parlamencie. Spotkał się z przedstawicielami KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni oraz KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, a także z KW Nowa Lewica i KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Po konsultacjach prezydent RP mówił o dwóch kandydatach na premiera – Mateuszu Morawieckim i Donaldzie Tusku, którzy zadeklarowali stworzenie większości, która poparłaby rząd.

Zapowiedział też wstępnie pierwsze posiedzenie nowego Sejmu na 13 listopada.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button