MOTOSPORT

Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Kuba Przygoński powalczy o zwycięstwo

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2019

Przed nami szósta i ostatnia runda Driftingowych Mistrzostw Polski.

Już w najbliższy weekend, 28 i 29 września, Kuba Przygoński po raz kolejny zaprezentuje swoje umiejętności i zmierzy się z czołówką polskich drifterów na torze w Słomczynie.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Jordan Baja Kuba Przygoński wraca do rywalizacji w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Po ostatniej rundzie, w której zawodnik ORLEN Team debiutował na Autodromie Pomorze, Przygoński utrzymuje pozycję wicelidera klasyfikacji generalniej.

Będzie to już druga runda DMP w tym roku, która odbędzie się na torze w Słomczynie, znanym nie tylko zawodnikom, ale też i fanom driftingowych zmagań.

– Przed nami ostatnia runda Mistrzostw Polski w driftingu. W ten weekend będziemy ścigali się na torze Słomczyn. Dobrze znam ten tor, bardzo fajnie jeździ się na nim w parach. Nasz samochód jest już trochę zmęczony po całym sezonie, więc musieliśmy wymienić w nim silnik, bo trochę straciliśmy kompresję. W tej chwili jestem na drugiej pozycji w mistrzostwach Polski, i w związku z tym czeka nas też walka o zwycięstwo, podczas której trzeba będzie bardzo dobrze pojechać i nie popełnić błędów. Cieszę się, bo zawsze fajnie jest rywalizować do samego końca, a o to też chodzi w sporcie – powiedział przed zawodami Przygoński.

Weekendowa rywalizacja zakończy tegoroczną serię Driftingowych Mistrzostw Polski. Liderem kategorii PRO jest Paweł Borkowski, do którego Kuba Przygoński traci 33,5 punktu, mając szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W sobotę, 28 września na Torze Słomczyn będą miały miejsce sesja treningowa i kwalifikacje w kategoriach PRO i PRO2. W niedzielę natomiast odbędą się najważniejsze wydarzenia weekendu, czyli jazdy w parach i walka o zwycięstwo.

Klasyfikacja punktowa w kategorii PRO:

1. Paweł Borkowski 380,00 pkt.
2. Jakub Przygoński 346,50 pkt.
3. Jacek Popiołek 313,00 pkt.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button