KONCERTYPOZOSTAŁE

Finał WOŚP 2024. Proletaryat i Poparzeni Kawą Trzy zagrają w Warszawie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Do 32. Finału WOŚP coraz bliżej – niewiele ponad 50 dni.

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych, po LemONie i Wojtku Szumańskim, artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie na błoniach Narodowego 28 stycznia 2024 roku.

Finałowy koncert w Warszawie po raz pierwszy odbędzie się na błoniach Narodowego. Będzie z nim sąsiadowało telewizyjne studio 32. Finału WOŚP.

Proletaryat

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hardcore i metal. Kiedy dodamy do tego mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź, z czego wynika trwająca do dziś fascynacja zespołem. Po ponad trzydziestu pięciu latach na scenie zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

Proletaryat na swoim koncie ma wiele występów plenerowych, w tym na największych polskich festiwalach – m.in. Pol’and’Rock Festival, Jarocin, CieszFanów oraz Przystanek Żory. Wszystkie tegoroczne wydarzenia z ich udziałem cieszyły się dużym zainteresowaniem i były sukcesem frekwencyjnym. Świadczy to o dobrej kondycji zespołu, który – jak sam o sobie mówi – przeżywa właśnie kolejną młodość i nie zamierza stać bezczynnie.

Przyszły rok zapowiada się nie mniej ciekawie. W planach panowie mają bowiem wydanie albumu „Ząb za ząb” w formie płyty winylowej, a także wznowienie starszych wydawnictw, uzupełnienie katalogu w serwisach streamingowych oraz kolejne występy na żywo – również w wersji akustycznej!

Skład zespołu:

Tomasz „Oley” Olejnik,
Dariusz „Kacper” Kacprzak,
Robert „Mały” Hajduk,
Wiktor Daraszkiewicz

Poparzeni Kawą Trzy

Zespół Poparzeni Kawą Trzy dobił do pełnoletności. Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników pewnych stacji radiowych.

Od tej chwili PK3 goszczą na największych polskich scenach festiwalowych, a miliony podczas sylwestrowych nocy bawią się przed telewizorami lub na żywo w rytm „Kawałka do tańca”.

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Wezmę cię”, „Okrutna zła i podła” pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. Najnowsza produkcja to utwór „Urodziny”, który za sto lat ma zastąpić… „sto lat” i… musical – komedia muzyczna „Okrutna, zła i podła” z Katarzyną Pakosińską w roli głównej. Scenariusz do sztuki napisał Rafał Bryndal, a wyreżyserowała Beata Harasimowicz.

Skład:

Roman Osica,
Krzysztof Zasada,
Wojciech Jagielski,
Mariusz Gierszewski,
Piotrek Sławiński,
Marian Hilla,
Jacek Kret

32. Finał WOŚP

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że Fundacja WOŚP planuje kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button