KONCERTY

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019. Gwiazdy, muzyczne premiery. Spotkaj się z artystami

Lato z Radiem Festiwal

Kilkudziesięciu wykonawców, 16 koncertów, muzyczne premiery – to będzie prawdziwie wielki finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019.

Nosowska, Daria Zawiałow, Smolik, Mela Koteluk, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Fisz Emade Tworzywo, Przybysz-Przybysz, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Mazolewski/Porter i wiele innych gwiazd zagra 30 i 31 sierpnia w Parku Jordana w Krakowie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

– To będzie fantastyczny finał tegorocznego Festiwalu Lata z Radiem: na dwa dni koryfeusze polskiej muzyki zawładną krakowskim Parkiem Jordana – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, szef muzyczny radiowej Trójki. – Po raz pierwszy to miejsce zamieni się w przestrzeń muzyczną z atmosferą godną obchodzącego właśnie 50-lecie festiwalu w Woodstock! – dodaje.

W piątek o godz. 16.00 wielki finał zainauguruje Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy, która wykona największe przeboje muzyki filmowej z towarzyszeniem Chóru Polskiego Radia w Krakowie. O godz. 17.00 Smolik/Kev Fox rozpocznie swój występ od „Polki Dziadek”, hymnu Festiwalu w nowej, Smolika, aranżacji. W piątek zagrają także The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Przybysz-Przybysz, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, a wieczór zakończy klimatyczny występ Voo Voo.

W sobotę koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18.00 od występu Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, formacji entuzjastycznie przyjmowanej w Zakopanem, Pucku i Stalowej Woli przez publiczność Festiwalu Lata z Radiem. Z Big Bandem gościnnie zaśpiewa Sławek Uniatowski, który wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w porywających aranżacjach Wojciecha Kostrzewy. W sobotę zagrają także Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow, która obiecuje: „Damy ognia!”.

Specjalnie na wielki finał Festiwalu w Krakowie Natalia Przybysz, Skubas oraz Barbara Wrońska przygotowują premierowe piosenki. Dla Barbary Wrońskiej koncert w Krakowie będzie wyjątkowy także dlatego, że z tą młodą wokalistką, kompozytorką i producentką na „Lato z Radiem Festiwal” 2019 wystąpią gościnnie m.in. Brodka, Kasia Nosowska i Ralph Kamiński, dotąd ukrywani pod hasłem: PRZYJACIELE.

Koncerty dedykowane będą wielkiemu nieobecnemu tegorocznej odsłony Festiwalu, Muńkowi Staszczykowi, który z powodu choroby zmuszony był odwołać swój występ w Pucku i Krakowie. – Przyjaciele muzycy przygotowują dla niego coś specjalnego – mówi Piotr Metz. – Scenariusz tych dwu dni wciąż się pisze i rozrasta, zapewne będzie tak aż do 30 sierpnia – dodaje z satysfakcją.

Jak we wszystkich miastach tegorocznego Festiwalu koncertom towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami w Strefie Muzycznej. Na placu przed Muzeum Narodowym poprowadzą je dziennikarze muzyczni radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Dla fanów będzie to świetna okazja, aby zdobyć autograf ulubionego artysty, zamienić dwa słowa, zrobić sobie wspólne zdjęcie.

WROŃSKA, PRZYBYSZ, SKUBAS I INNI, CZYLI MUZYCZNE PREMIERY I NIESPODZIANKI podczas WIELKIEGO FINAŁu FESTIWALU LATA Z RADIEM 2019

– Wielki finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również zaskakujące muzyczne premiery i niespodzianki. To będą fantastyczne dwa dni z muzyką na najwyższym poziomie i w najlepszym rodzimym wykonaniu – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny wydarzenia, które odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie. Wstęp na koncerty w Parku Jordana jest wolny.

O randze wydarzenia świadczy fakt, że to właśnie w Krakowie widzowie i słuchacze będą świadkami przynajmniej trzech muzycznych premier.

Podczas koncertu otwarcia – w piątek 30 sierpnia – Barbara Wrońska wykona (z towarzyszeniem siostrzanego projektu Przybysz – Przybysz) po raz pierwszy własną interpretację pieśni Stanisława Moniuszki „Złota rybka”. Radiowa premiera tego utworu zaplanowana została dopiero na 6 września.

Muzyczną niespodziankę dla krakowskiej publiczności szykuje również Natalia Przybysz, która 30 sierpnia wydaje singiel „Ciepły Wiatr”. Singiel ten zapowiada album „Jak Malować Ogień” (premiera albumu 25 października).
Premierowe wykonanie singla „Ciepły Wiatr” będzie miało miejsce 30 sierpnia (czyli w dniu premiery) podczas finału festiwalu „Lato z Radiem” w Krakowie.

Z kolei w sobotę 31 sierpnia przynajmniej kilka nowych kompozycji zaprezentuje przedpremierowo Skubas. – Będzie to dla mnie bardzo ważny dzień, bo planuję zagrać nowe piosenki, które jeszcze nigdy i nigdzie nie wybrzmiały. Te premierowe kompozycje znajdą się na następnym moim albumie i część z tego materiału zagramy na żywo przed krakowską publicznością – zapowiada artysta.

Tradycyjnie festiwalowym koncertom towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami w Strefie Muzycznej (okolice Muzeum Narodowego). W Strefie Familijnej w Parku Jordana dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali dla najmłodszych warsztaty, konkursy i zabawy, a w Strefie Relaksu na Błoniach do aktywnego wypoczynku zaprosi Ola Żelazo prowadząca „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce.

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019. Spotkaj sie z artystami

30 i 31 sierpnia w Krakowie będzie można spotkać osobiście m.in. Smolika i Keva Foxa, siostry Przybysz, Julię Pietruchę, Barbarę Wrońską, Melę Koteluk, Anitę Lipnicką, Króla i wielu innych znakomitych wykonawców występujących podczas wielkiego finału Festiwalu Lata z Radiem. Będzie czas na wspólne zdjęcia i autografy.

W trakcie dwóch wieczorów kończących tegoroczną edycję Festiwalu Lata z Radiem (poprzednio koncerty odbyły się w Zakopanem, Pucku i Stalowej Woli i zostały gorąco przyjęte przez tamtejszą publiczność) na scenie w Parku Jordana zaprezentuje się czołówka artystów polskiej sceny muzycznej. To właśnie w Krakowie widzowie i słuchacze będą świadkami przynajmniej trzech muzycznych premier – swoje nowe kompozycje wykonają: Barbara Wrońska, Natalia Przybysz i Skubas.

Artyści ci oraz wszyscy pozostali wykonawcy spotkają się z krakowską publicznością w Strefie Muzycznej przy Muzeum Narodowym. Oto szczegółowy plan:

Piątek 30 sierpnia:

– godz. 12.00 gościem Anny Will będzie Paweł Sztompke z radiowej Jedynki

– godz. 12:30 Michał FOX Król, muzyk i producent m.in. Katarzyny Nosowskiej odpowie na pytania Damiana Sikorskiego z radiowej Czwórki

– godz. 13:00 gośćmi Piotra Metza, dyrektora artystycznego Festiwalu, będzie siostrzany projekt Przybysz-Przybysz

– godz. 13.30 na pytania Zbigniewa Zeglera z radiowej Jedynki odpowie duet Smolik/Kev Fox

– godz. 14.00 Damian Sikorski porozmawia o festiwalu i nie tylko z jego reżyserką Dorotą Szpetkowską

– godz. 15.00 gościem Przemysława Psikuty z radiowej Dwójki będzie Krzysztof Kur – dyrektor Orkiestry Polskiego radia w Warszawie

– godz. 16.00 Przemysław Psikuta zaprosi do rozmowy Wojtka Kostrzewę – muzyka Chopin University Big Band

– godz. 16.30 Wojtek Mazolewski i John Porter będą gośćmi Damiana Sikorskiego

– godz. 17.00 Ula Kaczyńska z radiowej Czwórki spotka się z duetem The Dumplings

– godz. 17.30 Tomek Żąda z Trójki zapyta Króla, jakie niespodzianki muzyk szykuje dla krakowskiej publiczności

– godz. 18.00 Spotkanie Damiana Sikorskiego z Barbarą Wrońską i jej muzycznymi przyjaciółmi

– godz. 18.15 Do dyspozycji słuchaczy będzie Michał Bryndal z Voo Voo i Monika Borzym, z którymi porozmawia Damian Sikorski

– godz. 18.30 dziennikarskie spotkanie na szczycie, czyli Marek Niedźwiecki z Trójki w rozmowie z Marcinem Kusym z Jedynki

Sobota 31 sierpnia:

– godz. 13.00 gościem Uli Kaczyńskiej będzie Julia Pietrucha

– godz. 14:00 szykujący na festiwal przedpremierowy materiał Skubas porozmawia z Piotrem Metzem

– godz. 13:00 gościem Przemysława Psikuty będzie Piotr Kostrzewa – lider i dyrygent Chopin University Big Band

– godz. 16.30 Damian Sikorski, pomysłodawca konkursu dla młodych muzyków „Wydaj płytę z Będzie głośno!” w radiowej Czwórce w dziennikarskiej pogawędce z Marcinem Kusym, szefem muzycznym radiowej Jedynki.

W planach również rozmowy z Melą Koteluk i Anitą Lipnicką.

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button