LEKKOATLETYKA

Stadion Śląski gospodarzem IAAF World Relays 2021

Mistrzostwa Świata sztafet 2021

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) ogłosiło kto będzie organizatorem Mistrzostw Świata sztafet w 2021 roku.

Swoje kandydatury zgłosiły: Województwo Śląskie wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Stadionem Śląskim oraz Jokohama.

Polska – jako pierwszy europejski kraj – będzie gospodarzem IAAF World Relays. Impreza odbędzie się 1 i 2 maja 2021 roku na Stadionie Śląskim.

Piąta edycja, organizowanych w interwale dwuletnim, zawodów zostanie rozegrana w Europie. Stadion Śląski stanie się tym samym pierwszym obiektem na naszym kontynencie, który ugości najlepsze zespoły sztafetowe. Dotychczas zawody odbywały się w Nassau (pierwsze trzy edycje w 2014, 2015 i 2017 roku) oraz w Jokohame (2019).

IAAF World Relays to najmłodsza impreza z kalendarza światowej federacji. Idea jej organizowania narodziła się w 2011 roku, pierwsza edycja miała miejsce 3 lata później na Bahamach. W ramach zawodów oprócz tradycyjnych biegów rozstawnych 4 x 100 i 4 x 400 metrów organizowana jest rywalizacja na nietypowych dystansach. W 2019 roku w programie imprezy zadebiutowała np. sztafeta płotkarska.

Polska w dotychczasowych edycjach IAAF World Relays wywalczyła sześć miejsc na podium – daje to biało-czerwonym wysokie czwarte miejsce w tabeli medalowej. Absolutnym dominatorem są Stany Zjednoczone, które mają na koncie 22 zwycięstwa i w sumie 31 miejsc w pierwszej trójce.

Stadion Śląski nadal ubiega się o prawo organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy w roku 2024.

IAAF World Relays 2021 zostanie przeprowadzone 1 i 2 maja. Zawody będą kwalifikacją dla zespołów sztafetowych do 18. IAAF Mistrzostw Świata, które odbędą się w amerykańskim stanie Oregon latem 2021 roku.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button