MOTOSPORT

FIA ERC. Rally Serras de Fafe. Triumf Paddona i Kennarda. Mikołaj Marczyk czwarty

Rajdowe Mistrzostwa Europy 2023

Za nami pierwsza runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) w 2023 roku.

Podczas Rally Serras de Fafe triumfowali Hayden Paddon i John Kennard.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przecięli linię mety tuż za podium. Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki w ERC4 zajęli czwarte miejsce.

– 4. miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy w stawce ponad 40 aut kategorii Rally2.
Myślę, że trudno było wyobrazić sobie tak dobre rozpoczęcie przygody z najnowszą ŠKODĄ Fabia RS Rally2. Rajdówka ma duży potencjał i wierzę, że pozwoli mi również rozwinąć się szybciej jako kierowcy – powiedział Marczyk.

Nowozelandczycy dopiero w ostatnim oesie pokonali Mikko Heikkilę i Samu Vaaleriego (prowadzili i mogli wygrać) dzięki przebitej oponie u mistrzów Finlandii.

Europejski czempionat w północnej Portugalii prowadził po szutrach.

W ERC3 wygrali Jon Armstrong i Andrew Browne. Zaś w ERC4 triumfowali Roberto Dapra i Luca Guglielmetti.

Drugą rundę mistrzostw Starego Kontynentu 2023 w Rally Islas Canarias zaplanowano w dniach 4-6 maja.