FESTIWALEKONCERTY

FEST Festival 2022. Nothing But Thieves, Quebonafide, Rüfüs Du Sol i inni [ZDJĘCIA]

Festiwale w Polsce

Drugi dzień FEST Festivalu 2022 za nami upłynął on pod znakiem hip-hopowego brzmienia.

Dopływały one spod kopuły TENT STAGE, którą około godz. 15:30 otworzył Mr. Polska. Pomimo tego, że wokalnie jego występ nie należał do najlepszych, zgromadzonym fanom wydawało się nie robić to problemu. W momencie, kiedy na scenie dołączył do niego Friz, tłum absolutnie oszalał.

Pałeczkę po Misterze przejął Kukon, zaprezentował się on zdecydowanie lepiej, ale i jego nie odstępowały problemy, tym razem natury technicznej. W pewnym momencie musiał on przerwać swój wykon ze względu na problemy z odsłuchem. Pozostałe występy na deskach TENT STAGE również odbywały się z mniejszymi bądź większymi problemami, ale mimo wszystko, fani doskonale bawili się przy wykonach 1988: Ruleta, Young Leosi i zamykającego ten dzień Żabsona.

Drugiego dnia otwarto w końcu scenę główną festiwalu, tu również nie obeszło się bez problemów. Zapowiadany na godzinę 18:00 występ JIMKA rozpoczął się z prawie półgodzinnym opóźnieniem. Jednak warto było czekać, jego abstrakt „Historii polskiego hip-hopu” porwał zebraną publiczność.

Po JIMEK & GOŚCIE na głównej scenie wystąpił brytyjski zespół Nothing But Thieves. Był to znakomity rockowy przerywnik w naszpikowanym hip-hopem czwartkowym line-upie. Z prawie pół godzinnym opóźnieniem swój występ rozpoczął headliner drugiego dnia – QUEBONAFIDE, podczas swojego występu zaserwował on mix swoich największych przebojów, kończąc na „Trochę jak Lana del Rey”, podczas wykonu płynąc na rękach fanów zebranych pod sceną. Dzień na main stage zamykali Rüfüs Du Sol ze swoimi housowo-elektronicznymi brzmieniami.

Jednym z najbardziej porywających momentów drugiego dnia był występ zwyciężczyni Eurowizji z 2016 roku – JAMALI. Artystka prezentowała swoje największe przeboje, a w pewnym momencie na scenie dołączyła do niej KAYHA, by wspólnie wykonać piosenkę „Ramię w ramię” . Występ swój zakończyła zwycięskim utworem z 2016 roku – „1944”.

Drugiego dnia ze scen festiwalu mogliśmy również usłyszeć: BITAMINE, KAŚKĘ SOCHACKĄ, IGO, VITALIC, CHARLOTTE DE WHITE, MULIMBE, ALFA MIST oraz FKJ

Przed nami trzeci dzień FEST’a, na którym wystąpią m.in. RUDIMENTAL, BEATA I BAJM, SOKÓŁ oraz CHAINSMOKERS.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button