INNELEKKOATLETYKA

EYOF 2019: 11 medali biało-czerwonych na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy

XV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Baku 2019

Wczoraj informowaliśmy o pięciu medalach, które wywalczyli Polacy podczas 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywa się w Baku.

W czwartek biało-czerwoni zdobyli aż 5 krążków!

Zdobyli je pływacy: Mateusz Chowaniec (50 m st. dowolnym – złoto), Wiktoria Guść (200 m st. dowolnym – brąz), Filip Kosiński (200 m st. grzbietowym – brąz) oraz lekkoatleci: Oliwier Wdowik (200 m – brąz), Patryk Grzegorzewicz (400 m – srebro).

Raciborzanin (Patryk) pokonał 400 metrów w czasie rekordu życiowego 47.91 i uległ jedynie Emilowi Johanssonowi (47.69).

Wdowik – dwukrotny mistrz olimpiady młodzieży – zajął w stolicy Azerbejdżanu trzecie miejsce w biegu na 200 metrów. Wygrał Włoch Federico Guglielmi.

Polska Młodzieżowa Reprezentacja ma już 10 medali, w tym cztery złote krążki!

W piątek o złoto powalczą tenisiści. Debel Filip Pieczonka/Olaf Pieczkowski po wygraniu z Hiszpanami Pedro Rodenasa i Daniela Meridę 4:6, 6:4, (10:8) zagrają o najwyższe miejsce na podium.

AKTUALIZACJA! (26 lipca, godz. 15.45)

Czesi Matthev Villiam Donald/Hinek Barton w finale pokonali Filipa Pieczonka/Olafa Pieczkowskiego 2:0 (6:2, 6:3). To 11. medal (srebrny) dla Polski podczas tego Festiwalu.