MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie. Znamy projekt scenografii

Eurowizja Junior

29 listopada w Warszawie odbędzie się widowisko muzyczne i telewizyjne – Eurowizja Junior 2020.

Po raz drugi gospodarzem konkursu jest Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia jest scenografia zaprojektowana przez Annę Brodnicką.

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie – scenografia (fot. TVP)

Scenografia to jeden z najważniejszych elementów wydarzeń muzycznych. To od niej zależy wizualny rozmach i dynamika widowiska. Telewizja Polska zaprezentuje spektakularne rozwiązania kreatywne i techniczne, by dostarczyć widzom niezapomnianych wrażeń.

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie – scenografia (fot. TVP)

– Okrąg to kształt, który będzie identyfikował wizualnie tegoroczny konkurs – mówi dyrektor kreatywny konkursu Konrad Smuga.

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie – scenografia (fot. TVP)

– Poszukując najważniejszego obiektu łączącego scenografię, pomyślałam o kręgu, którego bogata symbolika ma wiele związków z naszym życiem.
Krąg był zawsze symbolem doskonałości, życia i jedności. Możemy poruszać się po kręgu życia w poszukiwaniu nowego, optymalnego miejsca dla siebie. Wszyscy doświadczamy zmian podczas tej podróży, zaczynając jako dzieci, następnie jako nastolatki, w końcu stając się dorosłymi – mówi Anna Brodnicka.

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie – scenografia (fot. TVP)

O wyglądzie scenografii opowiedział także dyrektor kreatywny konkursu Konrad Smuga.

– Okrąg to kształt, który będzie identyfikował wizualnie tegoroczny konkurs. Dlatego zastosujemy kuliste i okrągłe kształty wszystkich obiektów i elementów scenografii. Opierać się ona będzie na ogromnych powierzchniach multimedialnych i kilkuset urządzeniach świetlnych, by zabrać odbiorców w magiczną przestrzeń. Scenografia ma być bardzo nowoczesna, definiująca konkurs organizowany dla młodych ludzi w XXI wieku. Wykorzystamy szereg rozwiązań technicznych dotąd nie stosowanych, w tym elementy rzeczywistości rozszerzonej augmented reality. Mam nadzieję, że stworzymy widowisko, które tak jak ubiegłoroczne spodoba się mieszkańcom Europy, mimo że warunki w tym roku są zupełnie inne – zdradził.

Eurowizja Junior 2020 w Warszawie – scenografia (fot. TVP)

Występ każdego z artystów odbędzie się w zbliżonej oprawie scenicznej. Choć młodzi wokaliści nie będą mogli spotkać się osobiście, to podzielą się doświadczeniami, pokażą relacje z przygotowań i będą kontaktować się z widzami online, poprzez platformy cyfrowe Eurowizji Junior.

Hasłem tegorocznego konkursu jest „Move the World” – „Porusz świat”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button