MOTOSPORT

Debiut Arkadiusza Lindera na Rajdzie Dakar. Na quadzie pokona 8 tys. km

Prawie 8 tys. km na dwóch kontynentach

Rajd Dakar od ponad 40 lat przyciąga poszukiwaczy ekstremalnych przygód.

Tym razem już 5. stycznia na starcie stanie łodzianin – Arkadiusz Linder, który będzie miał do pokonania prawie 8 tys. km na dwóch kontynentach.

Rajd Dakar jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rajdów na świecie, a jednak pustynia co roku przyciąga kilkuset śmiałków, gotowych na pokonanie prawie 8 tys. km na dwóch kontynentach, wśród labiryntów dróg i bezdroży. W tym rajdzie liczą się umiejętności nawigacyjne, wytrzymałość i kondycja zawodników. Rajd kończą najodważniejsi, a także najsilniejsi pokonując trudności komunikacyjne, nawigacyjne, mierząc się ze wszystkimi swoimi słabościami.

Polska ekipa, wśród której znalazł się rajdowy Mistrz Polski z Łodzi, Arkadiusz Linder, wylatuje z Polski 30 grudnia, aby 5 stycznia stanąć na starcie Rajdu Dakar.

Trasa 42. Edycji rajdu rozpocznie się w mieście Dżudda i zakończy po pokonaniu 12 odcinków specjalnych w miejscowości Qiddiyah w pobliżu stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu. Całkowita długość trasy wyniesie blisko 8 000 km , a łączny dystans odcinków specjalnych ponad 5 000 niezwykle trudnych kilometrów. W drugiej połowie uczestnicy odkryją wydmy południowej części Arabii Saudyjskiej. Zmiana kontynentu to także zmiana przepisów, z którymi będą mierzyli się zawodnicy na rajdzie, podczas którego amatorzy walczą ramię w ramię z zawodowcami. Na oficjalnej liście zgłoszeń Dakaru 2020 znajduje się 351 pojazdów (dla porównania, w 2019 roku to było 334), 170 motocykli i quadów, 134 samochody i pojazdy UTV oraz 47 ciężarówek!

Arkadiusz Linder, jedyny łodzianin na starcie Rajdu Dakar, będzie debiutował w tym szaleńczym wyścigu. Po trzech, znakomitych sezonach rajdowych, zakończonych zdobyciem tytułu Mistrza Polski, Mistrza Europy i II Vice-Mistrza Świata, ten niezłomny zawodnik odważnie staje do walki w najtrudniejszym rajdzie świata. Od kolejnego sezonu Arkadiusz Linder będzie reprezentował Polskę jako zawodnik kadry narodowej, do której został powołany przez PZM.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button