KATOWICE

Chorzów. 2,5-metrowy pyton królewski w muszli klozetowej sąsiadki

Śląsk

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej ustalają czy 32-letni chorzowianin dokonał wszelkich formalności związanych z legalnym posiadaniem w swoim mieszkaniu trzech węży.

Niestety jednego z nich nie dopilnował. Gad uciekł z terrarium i przedostał się kanalizacją do mieszkania poniżej.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 29.07.2023 r., wieczorem. Chorzowska Straż Miejska poinformowała oficera dyżurnego, że w toalecie jednego z mieszkań znajduje się wąż. Na miejsce została skierowana firma, która odłowiła i zabezpieczyła zwierzę. Okazało się, że wąż – 2,5 metrowy pyton królewski przedostał się rurami kanalizacji z mieszkania wyżej.

32-letni właściciel oprócz tego egzemplarza, posiada jeszcze dwa węże. Jak przekazał policjantom mężczyzna, wąż sam wydostał się z terrarium i wpełzł do toalety.

Chorzowscy śledczy (Śląsk) potwierdzają legalność oraz wymagane dokumenty do posiadania trzech gadów. Muszą również potwierdzić, z jakim gatunkiem mają konkretnie do czynienia. Jeśli legalność posiadania węży nie będzie budziła wątpliwości, mężczyźnie grozi kara za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button