KATOWICE

Bytom. Gruzin miał zaczepiać dzieci. Próba linczu na basenie. Policja użyła gazu

Śląskie

Ochroniarze zabezpieczający teren kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu (Śląsk) zatrzymali mężczyznę, który miał niewłaściwie zachowywać się wobec dzieci korzystających z basenu. Ochroniarze zawiadomili policję, która zatrzymała mężczyznę, a z nim jego trzech towarzyszy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 lipca około godz. 16.00. Ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu. Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie matka przekazała ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie. Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili mężczyznę i jego trzech towarzyszy z basenu oraz zawiadomili policję.

Po zatrzymaniu mężczyzn przez ochronę i po przybyciu policji na miejsce, na kąpielisku utworzyło się zbiegowisko. Ochroniarze pomogli policjantom zabezpieczyć teren.

Tłum chciał sam wymierzyć mężczyznom karę.

– Musieliśmy tam interweniować. Chodziło o niestosowne zachowanie mężczyzn w stosunku do małoletnich – poinformowała nas komisarz Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

W związku z agresywnym zachowaniem części osób obserwujących zatrzymanie, policjanci podjęli interwencję z użyciem tarcz i gazu łzawiącego. Wszyscy zatrzymani do wyjaśnienia sprawy mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat są obywatelami Gruzji.

Policja zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu. Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające.


Dzisiaj obcokrajowca będą przesłuchiwani

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu zdecyduje o ewentualnych zarzutach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button