FESTIWALEKONCERTY

Brytyjska gwiazda Anne-Marie i Rosalie. dołączyły do line-upu Kraków Live Festival 2022

Festiwale w Polsce

Kraków Live Festival 2022 rozpocznie się już za ponad tydzień.

Do line-upu dołączają Anne-Marie, jedna z najpopularniejszych współczesnych brytyjskich wokalistek, oraz Rosalie. – jedna z najbardziej wyrazistych osobowości rodzimej sceny R&B. Podczas dwóch wyjątkowych dni zagrają również: Future, Halsey, Ava Max, Taco Hemingway, Bedoes i wielu innych. Do zobaczenia w dniach 19-20 sierpnia.

ANNE-MARIE

Anne-Marie wdarła się na światową scenę muzyczną niczym meteor. Brytyjska gwiazda, która zaczynała swoją artystyczną karierę na West Endzie dziś jest jedną z najbardziej uwielbianych kobiet światowego popu. Na koncie ma współpracę m.in. z Rudimental, Edem Sheeranem, Major Lazer, Jamesem Arthurem, Davidem Guettą czy Doją Cat.

Po pierwszej EP-ce zatytułowanej „Karate” (Anne-Marie jest również trzykrotną mistrzynią świata w tej dyscyplinie), w 2018 roku ukazał się jej debiutancki album „Speak Your Mind”, który, dzięki takim przebojom jak „2002”, „Friends” czy „Alarm” wspiął się na 3 miejsce sprzedaży w UK. Jej drugi album „Therapy” (2021) odniósł jeszcze większy sukces, plasując się na 2 miejscu oraz zdobywając listy przebojów w kolejnych europejskich krajach. Tytuł albumu nie jest przypadkowy. Artystka wielokrotnie angażowała się w kampanie na rzecz poprawy świadomości wokół zdrowia psychicznego.

Anne-Marie wystąpi na Kraków Live Festival 20 sierpnia.

ROSALIE.

Rosalie. to piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. „Enuff EP” i album „Flashback” oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz 'N Dogz. W marcu 2020, nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album „IDeal”. Rok później krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Soul, R&B, Gospel.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button