POLITYKAPOLSKA

Borys Budka pobity w Katowicach. Napastnik krzyczał: Ty Niemcu!

Platforma Obywatelska

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka w piątek (22 września) został pobity w Galerii Katowickiej w Katowicach.

Napastnikiem był mężczyzna, który krzyczał do posła: „Ty Niemcu!”

Budka złożył doniesienie w sprawie pobicia na komendzie policji.

– To był człowiek mówiący językiem Kaczyńskiego: wyzywający mnie od Niemców, od nazistów, od ludzi Tuska, człowiek, któremu tę nienawiść w sercu zasiał Kaczyński – mówił poseł.

  • Tak się kończy szczucie PiS i TVP na opozycję!
  • Gajewska dostająca groźby śmierci i gwałtu jej dzieci wiertarką.
  • Holland z całodobową ochroną.
  • Funkcjonariusze z nienawiścią w oczach strofujący każdego polityka opozycji
  • Policjanci nienawidzący Polaków, najbardziej kobiet czy osób LGBT.

Mężczyzna ten, spotkany przez Budkę wcześniej w jednym ze sklepów, czekał na niego na gole galerii. Wtedy uderzył posła dwukrotnie, szarpał i popychał go. Uszkodził tez telefon.

Sprawca pobicia został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

– To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że może w Polsce dojść do tragedii. Od Kaczyńskiego oczekuję, że przerwie tę spiralę nienawiści. Oczekuję od Kaczyńskiego, że natychmiast przerwie tę spiralę nienawiści.

Oczekuję, że Kaczyński wyda polecenie w reżimowej telewizji i by wreszcie skończono nakręcać tę histerię. Przypominam, że to Kaczyński ze swoją chorą obsesją Donalda Tuska atakuje wszystkich dookoła, atakuje polityków opozycji, a niestety ludzie, którzy idą za nim, biorą to dosłownie – kontynuował polityk.

– To było coś niespotykanego, ten człowiek zaatakował mnie również fizycznie, zniszczył mój telefon. Na szczęście nie doszło do tragedii i na szczęście policja bardzo szybko ustaliła sprawcę i zatrzymała go na gorącym uczynku. Ale panie Kaczyński: to pan ponosi polityczną odpowiedzialność za to, co dzieje się w tej sferze w Polsce. Jeżeli pan nie zaprzestanie z tym swoim chorym językiem nienawiści atakować Donalda Tuska i ludzi KO, to dojdzie do tragedii. Czy pan chce, żeby powtórzyła się tragedia z Gdańska? Czy pan zdaje sobie sprawę, że pana wyznawcy biorą dosłownie to, co pan mówi – dodał Budka.

„Borys Budka napadnięty! Odbieranie patriotyzmu, oskarżanie o bycie Niemcami i wrogami narodu przynoszą żniwa. PiS-owska nienawiść zalała nasz kraj.

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie!

Zaatakowany Borys Budka usłyszał od napastnika: ty Niemcu! Ciągle dostajemy przez internet wiadomości z takimi tekstami. To efekt PiS-owskiej strategii. Pozbyć się przeciwnika odbierając mu polskość. Tak robili komuniści. PiS to ich spadkobiercy” – napisała Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Akurat antygermanizm leży głęboko zakorzeniony w polskiej myśli politycznej i społecznej już od XVI w.
    To czy to tzw. lewica, czy tzw. prawica nie ma kompletnie znaczenia.
    Jedynie Studnicki „docenił” Niemców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button