INNEZIMOWE

Bobsleje. Mistrzostwa Europy juniorów i do lat 23. Trzy medale dla Polski, w tym srebrny

Niemcy

Na mistrzostwach Europy juniorów i mistrzostwach Europy do lat 23 w bobslejach Polacy sięgnęli po trzy medale.

W Winterbergu srebrny medal w dwójkach do lat 23 zdobyli Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz. Ten duet ma także brąz w rywalizacji juniorów.
W rywalizacji Europa Cup zajmują miejsce 4. i w klasyfikacji generalnej nasi panowie awansują na wysoką 7. pozycję.

Bobsleje. Aleksy Boroń, Linda Weiszewski i Bartosz Sienkiewicz (fot. PZBiS)

Zaś Linda Weiszewski była trzecia w rywalizacji w juniorskim monobobie. Lepsze wyniki od niej miały Niemki Maureen Zimmer i Diana Filipszki.
W generalnej klasyfikacji Pucharu Europy w kategorii monobob zajmuje 4. miejsce.

Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz (fot. PZBiS)

Julia Słupecka w kategorii monobob plasuje się na miejscu 6. i w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy kończy sezon na 6. pozycji.

Radosław Sobczyk i Seweryn Sosna zajęli 20. miejsce i w generalnej klasyfikacji zajmują miejsce 23.

Polskie bobsleje są dawno już zapomniane. Dlatego cieszy ten fakt zdobycia tych krążków przez biało-czerwoną młodzież!

Srebro MŚ w niemieckim Winterberg

Miesiąc temu Aleksander Boroń I Seweryn Sosa zdobyli srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencji 2-Man Bobsleigh U23.