BIAŁYSTOK

Białystok. Kompletnie pijany ksiądz odprawiał mszę

Podlaskie

7 sierpnia w Białymstoku pijany ksiądz odprawiał popołudniową mszę w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. Słonecznikowej.

Duchowny był tak nietrzeźwy, że nie mógł trafić z komunią do ust wiernych! Dodatkowo udzielał chrztu.

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Białostockiej w sprawie zachowania ks. Kamila Ciulkina, wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku

„8 sierpnia 2022 r. ok. godz. 8.00 do abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, dotarła wiadomość przesłana drogą e-mail przez anonimową osobę z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku oraz redaktora lokalnego dziennika o zachowaniu ks. Kamila Ciulkina, który rzekomo miał być pod wpływem alkoholu podczas sprawowania Eucharystii 7 sierpnia o godz. 14.00.

Tego samego dnia (tj. 8 sierpnia), ks. Kamil Ciulkin wraz ze swoim proboszczem natychmiast zostali wezwani i po godz. 10.00 stawili się na rozmowę do Księdza Arcybiskupa, w celu wyjaśnienia zgłoszonego incydentu.

Po przeprowadzonej rozmowie i weryfikacji zarzutów, abp Józef Guzdek podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ks. Kamila Ciulkina z funkcji wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej i skierował go na leczenie i terapię odwykową.

Arcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Dzień dobry, tak sobie pomyślałem jak ostatnio przeglądałem sieć. Może warto się zainteresować filmikiem który bije w szybkim tempie rekordy oglądalności na Tiktoku, który przedstawia księdza z podlaskiej wsi Korycin, jadącego na hulajnodze, a który w komentarzach budzi wielkie podobieństwo do naszego premiera :). Przesyłam link: https://www.tiktok.com/@bez_nazwy_93/video/7237542206356081947 Ksiądz Kamil Ciulkin przez biskupa został zdegradowany po aferze że niby sprawował Mszę po alkoholu, media Kuriera Porannego to zdementowały, ksiądz nie doczekał się przeprosin od Arcybiskupa. Dziś pięknie pracuje w Korycinie i wszyscy jesteśmy z niego dumni.
    Pozdrawiam Dariusz

  2. Sytuacja całkowicie pijanego księdza odprawiającego mszę jest głęboko niepokojąca i niewłaściwa. Prowadzenie nabożeństwa religijnego, zwłaszcza tak świętego i znaczącego jak msza, wymaga najwyższej czci, skupienia i trzeźwości. Takie zachowanie nie tylko lekceważy tradycję religijną, ale także podważa zaufanie i wiarę zboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button