MOTOSPORT

Baja Portalegre 2019 – po pierwszym dniu. Kuba Przygoński walczy o Puchar Świata

Baja Portalegre 2019

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajmują 4. pozycję po pierwszym dniu rywalizacji w ostatniej rundzie Pucharu Świata w rajdach Baja.

W bezpośrednim starciu o tytuł mistrzowski polska załoga znajduje się pomiędzy Orlando Tarranovą i Władimirem Wasilliewem.

Przygoński i Gottschalk (Mini John Cooper Works Rally) zaczęli zmagania w portugalskim rajdzie od 2. miejsca w prologu na dystansie 4,66 km. Kilka godzin później kierowcy wyruszyli na odcinek specjalny o długości 69,03 km. Załoga ORLEN Team przyjechała na metę z 4. czasem i takie też miejsce zajmuje przed sobotnim etapem Baja Portalegre. Orlando Terranova (Mini John Cooper Works Rally) jest na 2. pozycji, a Władimir Wasiliew (Toyota Hillux) zajmuje 5. miejsce.

– Odcinki są bardzo kręte i wąskie, jedziemy po skałach i kamieniach. Dużo jest też ostrych nawrotów. Trasa jest bardzo techniczna i cały czas trzeba być mocno skoncentrowanym. Prolog pojechaliśmy bardzo dobrze, z praktycznie zerową startą do pierwszego miejsca. Na drugim odcinku mieliśmy dobre tempo, ale Timo miał kłopoty z licznikiem kilometrów, więc trochę nie zgadzały nam się dystanse. Jutro będziemy mieli to naprawione – podsumował Kuba Przygoński.

Polacy tracą do Oraldo Terranovy 55 s i o 26 s wyprzedza Władimira Wasiliewa. Cała trójka zachowała szanse na zwycięstwo w Pucharze Świata.

– Na pewno będzie mocna walka do samego końca, bo różnice między nami są bardzo małe, więc wszystko może się wydarzyć. Jedna przebita opona, którą zmienia się 2,5 min może zmienić całkowicie wyniki. Przed nami dwa potężne odcinki – łącznie prawie 400 km. Wszystko rozstrzygnie się jutro – dodał Przygoński.

Liderem rajdu po pierwszym dniu jest Miguel Barbosa jadący Toyotą Hilux. W sobotę kierowcy pokonają dwa odcinki specjalne o długości 193,57 km i 191,74 km.

Klasyfikacja po pierwszym dniu Baja Portalegre:

1.

Miguel Barbosa

Toyota Hilux Overdrive

57:50.8

Pedro Velosa

2.

Orlando Terranova

Mini John Cooper Works Rally

+23.5

Ronnie Graue

3.

Joan (Nani) Roma

Borgward BX7 Dkr EVO

+1:13.7

Dani Oliveras

4.

Kuba Przygoński

Mini John Cooper Works Rally

+ 1:18.3

Timo Gottschalk

5.

Władimir Wasiliew

Toyota Hilux Overdrive

+1:45.0

Konstantin Żilcow

6.

Helder Oliveira

Mini ALL4Racing

+4:12.4

Paulo Fiúza

7.

Tiago Reis

Mitsubshi Lancer

+4:42.9

Valter Cardoso

8.

Alexandre Ré 

Volkswagen Amarock

+ 4:47.4

Pedro Ré

9.

Alexandre Franco

BMW Evo X1

5:10.4

Rui Franco

10.

César Sequeira

Mini Paceman

+ 5:20.9

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button