ATP i WTA 1000 Madrid Open. Iga Świątek w ćwierćfinale, Hubert Hurkacz i Magda Linette odpadli z turnieju

Tenisowy świat

Liderka rankingu WTA Iga Świątek straciła tylko jednego gema w czwartej rundzie Madrid Open.

Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie, pokonując w ciągu 68 minut Hiszpankę Sarę Sorribes-Tormo 6:1, 6:0.

Kolejną rywalką Świątek w stolicy Hiszpanii będzie Brazylijka Beatriz Haddad-Maia, rozstawiona z numerem 11. w drabince.

Wcześniej Iga bez straty seta osiągnęła 1/8 finału, pokonując w trzeciej rundzie rozstawioną z numerem 27. Rumunkę Soranę CIrsteę 6:1, 6:1.

Iga Świątek od wygranej z Chinką Xiyu Wang 6:1, 6:4 w drugiej rundzie rozpoczęła występ w turnieju rangi WTA 1000 Madrid Open. Zajęło jej to godzinę i 17 minut.

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP 1000 w Madrycie

Hubert Hurkacz wystąpił w 1/8 finału Madrid Open po wygranej w 3. rundzie z Niemcem Danielem Altmaierem 6:4, 7:6 (7-2). Był to drugi mecz wygrany przez Polaka, rozstawionego z numerem ósmym, w turnieju rangi ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie.

Kolejnym rywalem wrocławianina był Amerykanin Taylor Fritz (12.).

Ćwierćfinał turnieju ATP był na wyciągniecie ręki dla Polaka, ale ten przegrał z Amerykaninem 6:7, 4:6. O wyniku decydował tie-break.

Wcześniej Hubert wygrał bez straty seta z Brytyjczykiem Jackiem Draperem 6:1, 7:5 i awansował do trzeciej rundy turnieju na kortach ziemnych w Madrycie. Był to pierwszy mecz wrocławianina w tegorocznej edycji Madrid Open, ponieważ w pierwszej rundzie miał „wolny los”.

Magda Linette

W sobotę z imprezą rozgrywaną w stolicy Hiszpanii pożegnała się Magda Linette (Sekcja tenisowa AZS Poznań). Poznanianka i Chinka Shuai Zhang przegrały w 1. rundzie z deblem rozstawionym z numerem trzecim Holenderką Demi Schuurs i Brazylijką Luise Stefani 1:6, 2:6.

Dzień wcześniej Polka o awans do 3. rundy stoczyła zacięty pojedynek z Aryną Sabalenką, w którym uległa w trzech setach wiceliderce rankingu WTA.

W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu poznanianka uległa rozstawionej z numerem drugim rywalce 4:6, 6:3, 3:6.