CIEKAWOSTKITECHNOLOGIE

Wybrano nazwę dla polskiego myśliwca F-35. Nie wszyscy są zadowoleni

Konkurs na wybór nazwy dla myśliwca F-35

W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców.

Zatem, polski myśliwiec F-35 ma już oficjalną nazwę: HUSARZ.

Nazwa HUSARZ zyskała największą liczbę zwolenników w publicznym otwartym głosowaniu na profilach społecznościowych Sztabu Generalnego Wojska Polskiego: X i FB.

W pierwszym etapie padło blisko 800 pomysłów na nazwę dla polskiego myśliwca F-35.

Przedstawiamy TOP 5:

1. Halny
2. Husarz
3. Harpia
4. Dracarys
5. Duch

Internauci jednak nie są zadowoleni z tej nazwy dla tego myśliwca. Ciekawe, że są głosy na: HARPIĘ czy ORŁA.

SGWP – treść konkursu

„Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie od 12.04.2024 r. do 18.04.2024 r. pod postem zamieszczonym na oficjalnym profilu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w mediach społecznościowych wpisać własną propozycję nazwy dla myśliwca F-35.

Spośród pełnoletnich uczestników konkursu spełniających wymogi zapisane w regulaminie komisja wybierze w pierwszym etapie pięciu laureatów, którzy będą autorami najciekawszych nazw dla myśliwców F-35. Posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. Spośród 5 nazw poprzez głosowanie pod postem opublikowanym na Facebook-u i portalu X, obserwujący profil Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wybiorą zwycięską nazwę.

Konkurs kończy się 29.04.2024 r. opublikowaniem jego wyników na naszej stronie internetowej oraz na profilu SGWP w mediach społecznościowych. Zwycięzca zostanie zaproszony przez Sztab Generalny Wojska Polskiego na prezentację pierwszego Polskiego myśliwca F-35.”

Myśliwce F-35

31 stycznia 2020 r. w Dęblinie szef MON podpisał umowę na zakup 32 wielozadaniowych samolotów piątej generacji F-35 dla Sił Powietrznych. Przedmiotem umowy jest dostawa samolotów wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. W skład pakietu logistycznego wchodzi zapas części zamiennych i eksploatacyjnych, informatyczny system zarządzania eksploatacją oraz sprzęt na potrzeby obsługi naziemnej. W ramach umowy zapewnione zostanie pełne wsparcie logistyczne statków powietrznych oraz pozostałego sprzętu do 2030 roku. Pakiet szkoleniowy obejmuje kompleksowe szkolenie pilotów i personelu technicznego oraz naziemny system szkoleniowy, w tym Zintegrowane Centrum Szkoleniowe i 8 symulatorów lotu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button