WARSZAWA

Atak nożownika w stolicy. Padły strzały. Sprawcę zatrzymano

Atak nożownika w Warszawie

Rutynowa interwencja z podjęciem osoby nietrzeźwej skończyła się dramatyczną walką o życie innego mężczyzny, który został dźgnięty nożem w szyję.

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy 18 lutego ok. godz. 23.30 patrolowali Pragę Północ otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny siedzącego w pociągu na Dworcu Wileńskim. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że pasażer znajduje się pod wpływem narkotyków, a nie nadmiernej dawki alkoholu. Wezwano pogotowie ratunkowe.

Kilka minut później do funkcjonariuszy podeszła kobieta i powiedziała, że na sąsiednim peronie znajduje się zakrwawiony człowiek. Mężczyzna w wieku ok. 30 lat siedział na ziemi oparty o ławkę. Jedną ręką trzymał się za szyję, z której tryskała krew. Słabnący mężczyzna powiedział, że został dźgnięty nożem w szyję przez nieznanego mężczyznę. Sprawca uciekł na torowisko. Strażnik miejski natychmiast wezwał karetkę i wraz z oczekującą na pociąg kobietą zaczął tamować krwotok. Po chwili na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe i patrol policji. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Drugą karetką do szpitala przewieziono też mężczyznę pod wpływem narkotyków.

Policjanci udali się w pościg za nożownikiem. Padły strzały. Kilka minut później z mroku wyszli policjanci prowadzący mężczyznę. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie policja.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button