POLSKA

Kontrola na granicy wewnętrznej zakończona. 160 osób niewpuszczonych do Polski

Konferencja bliskowschodnia

Ponad 38 tysięcy osób skontrolowanych i 160 niewpuszczonych do Polski – to bilans tymczasowo przywróconej kontroli granicznej, która zakończyła się o północy z soboty na niedzielę.

Celem przywróconej kontroli było zapewnienie bezpiecznego przebiegu „Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”.

Konferencja bliskowschodnia odbyła się w minionym tygodniu w Warszawie. Działania, w które zaangażowanych było ok. 1000 funkcjonariuszy Straży Granicznej, prowadzone były od 10 do 16 lutego. Ok. 900 funkcjonariuszy SG realizowało zadania związane z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej na granicy wewnętrznej, a ok. 100 skierowanych zostało do wsparcia działań innych służb – SOP, Policji i ABW.

W ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali w sumie 38,3 tys. osób. Nie zezwolili na przekroczenie polskiej granicy 160 cudzoziemcom, którzy nie spełniali określonych przepisami warunków wjazdu lub stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa bądź porządku publicznego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zaangażowani byli również w bezpośrednie działania na terenie Warszawy, wspierając działania Policji, SOP i ABW, oraz na terenie całego kraju, gdzie były realizowane wzmożone patrole. Ich celem było zatrzymanie osób, zidentyfikowanych przez służby jako zagrażające bezpiecznemu przebiegowi odbywającej się w Warszawie konferencji.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button