KRAKÓW

Aleksander Miszalski: UE nie pasuje do ich „wartości”. Po wyborach wszystkie afery PiS zostaną ujawnione

Wybory 2023

Wybory 2023 przed nami.

Aleksander Miszalski opowiedział nam co zrobi Koalicja Obywatelska po ewentualnej wygranej z m.in. aferami PiS, z jej głównymi sprawcami, o Orlenie i cudownej obniżce paliw, itd.

Jest to poseł z okręgu krakowskiego.

Wybory a sondaże

Aleksander Miszalski: „Wg wewnętrznych sondaży okazuje się, że różnica miedzy PiS a nami jest minimalna. Inne sondażownie nie chcą przyznawać się inaczej, niż jak Polacy chcą głosować na PiS, bo ich boją się.

Pracownicy z firm państwowych nie mówią prawdy jak zagłosują, bo boją się o swoją pracę. Najbardziej wiarygodnym sondażem jest Wieruszów, czyli prawybory, w których wygraliśmy.”

Wojna na Ukrainie a PiS

„Ukraińcy widzą już, że w Polsce jest zmęczenie tą wojną. PiS to wykorzystuje i zmienił narrację. Próbują ich wpędzić w jakieś kontakty z Niemcami. PiS skłócił się ze wszystkimi i nie maja sojuszników w Europie. Jest to wyłacznie robienie polityki wewnętrznej w kraju.”

Czy, gdyby PiS ponownie wygrał wybory to wyprowadzi nas z UE?

„Oni tego chcieliby. UE nie pasuje do ich „wartości”. Chcą stworzyć w Polsce taki kraj jak na Białorusi (system totalitarny), gdzie władza może więcej, ma absolutny wpływ na sądownictwo, media, może kraść. Unia Europejska takiego modelu nie zaakceptuje i dlatego chcieliby ją opuścić. Mam nadzieję, że Polacy pokażą im czerwoną kartkę podczas zbliżających się wyborów.”

PiS obiecywał, że jak dojdzie do władzy zamknie wszystkie im niewygodne osoby, w tym Donalda Tuska. Minęło 8 lat ich rządów i…

„Obiecali odzyskać wrak z Rosji, pozamykać wszystkich „złodziei z Platformy” jak oni to zwykli mówić, ale nic nie stało się. Mają swoich sędziów w neoKRS-ie, mają swój Sąd Najwyższy i pseudotrybunał i nawet nie udało im się nikogo postawić w stan oskarżenia. Nie potrafili znaleźć winnych z tzw. mafii vatowskiej. W każdej partii znajdą się czarne owce, nawet wtedy, kiedy my rządziliśmy. Tylko u nas to była garstka”

PiS obiecuje, że po ewentualnej wygranej przejmie wszystkie sądy w Polsce…

„To wtedy w razie kontaktu z członkiem PiS-u, zwykły obywatel zawsze przegra w sądzie. Wezmą się za wszystkie firmy, osoby, które mają odmienne poglądy od nich. Wierzę w to, że jednak tak nie będzie, bo sondaże wskazują na inny wynik wyborów. Niezdecydowanych wyborców jest jeszcze dużo i to oni mogą zdecydować o losach Polski. Większość z nich będzie wybierała miedzy partiami opozycyjnymi. Zwłaszcza ostatnio Konfederacja mówi dużo głupot: poprzez jedzenie zwierząt przez pedofilię po kibicowanie Rosji. Im poparcie spada, zwłaszcza u młodych osób.”

Czy w końcu zmieni się tryb głosowania?

„Po pierwsze nie został przez rządzących zaktualizowany rozkład mandatów. Np. w okręgu krakowskim przysługuje 15 mandatów, a wciąż jest 14.

Po drugie, model D’Hondta* nie faworyzuje tych, którzy wygrywają większą ilością głosów.”

Kraków i wyborcy

„Kandyduję z okręgu krakowskiego. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Kraków potrzebuje ustawy metropolitalnej. To 400 mln złotych rocznie dodatkowo też dla gmin ościennych. To też inne ważne zadania chociaż jak transportowe, wymiana pieców w „obwarzanku krakowskim”, powołanie straży metropolitalnej, kwestie promocyjne, wspólnej gospodarki komunalnej. Kraków i okolice potrzebują czystego powietrza. Problemem jest brak środków z KPO. Gwarantuję, że pieniądze te z UE przyjdą do nas na wszystkie inwestycje wcześniej obiecane, gdyż władza PiS tego nie zrobi. Mam za sobą ok. 1400 interpelacji, prawie 1,5 tys. interwencji lokalnych. Interweniowałem, np. w sprawach przedsiębiorców czy nauczycieli. Obiecuję, że dalej będę sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Po wygranych wyborach będę bardziej skuteczny, niż za czasów PiS.”

Orlen i ceny paliw

„Orlen najpierw zawyżał ceny. Mieli marżę złotówkę na litrze benzyny, a za czasów KO było to 25 groszy. Cały czas Obajtek trzymał te wysokie ceny, a teraz pompuje tamte pieniądze w kampanię PiS-u. Zrobili „prezent” przed wyborami i zaniżyli ceny. Teraz są zbyt niskie wobec cen rynkowych. Szacuje się, że są one zaniżone o ok. 1,5 zł. Dlatego Polacy rzucili się, włącznie z ministrem Osuchem, który zatankował dodatkowo dwa kanistry. Nawet oni boją się, że zabraknie paliwa w Polsce. I tak stało się, są przecież zdjęcia jak wojskowe cysterny przyjeżdżają na stacje Orlen. Co tam robią? Zarządzanie tą firmą to jest wielki skandal.”

Wybory a kobiety

„Idźcie głosować, bo to mężczyźni stanowią dla Was prawo, bo to jest sytuacja chora. Oni myślą inaczej. By mieć zagwarantowane prawa należy iść na wybory, by mieć dostęp do bezpłatnej aborcji, do znieczuleń przy porodzie, dostęp do in vitro, programu „Aktywna mama”, dostęp do żłobków, itp. Wszystko to co Wam ułatwi funkcjonowanie w każdej dziedzinie życia. Zagłosujcie na kandydatów, którzy podzielają Wasze poglądy! Jeśli zostawicie głos facetom to niestety, oni najczęściej głosują na PiS i Konfederację. Potem będą Wam dyktować warunki w jakich macie żyć!”

Inne sprawy…

„Jesteśmy za legalną aborcją. Państwo powinno być świeckie.

Po wyborach wszystkie afery PiS zostaną ujawnione. Ci, którzy za to odpowiadają będą siedzieć w więzieniach.

Żołnierze mają mnóstwo pretensji do PiS-u o włączanie wojska do polityki.”

* W metodzie D’Hondta rozważamy liczbę ważnych głosów oddanych łącznie na listy kandydatów każdego z komitetów wyborczych, które przekroczyły próg wyborczy (w Polsce jest to – zwyczajny lub – dla koalicji). Następnie dzielimy je przez kolejne liczby naturalne, tworząc malejący ciąg ilorazów wyborczych danego komitetu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button