MOTOSPORT

Akcja #zostańwdomu. Ciekawa rozmowa Roberta Kubicy z Kubą Przygońskim [WIDEO]

Robert Kubica vs Kuba Przygoński

Zawodnicy Orlen Team przygotowali dla swoich fanów rozwiązanie, dzięki któremu będą mogli z nimi pozostać w bieżącym kontakcie podczas akcji #zostańwdomu.

Sportowcy będą się ze sobą łączyć na instagramowym czacie podczas relacji na żywo, wymieniając się podczas rozmowy szczegółami na temat swoich dyscyplin. Robert Kubica ma już za sobą trzecią rozmowę. Tym razem jego gościem był Kuba Przygoński.

Sprawdźcie, czy kierowcy wirtualnie oblali się wodą z okazji Lanego Poniedziałku, a także kto okazał się niespodziewanym, dakarowym gościem!

Kuba Przygoński

Największe sukcesy w karierze

  • Zdobycie Pucharu Świata Cross Country FIA w roku 2018
  • 4. miejsce w rajdzie Dakar 2019
  • Wicemistrz Świata Cross Country FIA 2017
  • Najbardziej utytułowany polski motocyklista w historii rajdu Dakar
  • Wielokrotny wicemistrz Świata FIM w rajdach Cross Country
  • GUINNESS RECORD w najszybszym drifcie na świecie do 2016 r.
  • Mistrz Polski w driftingu w latach 2015, 2017 i 2018

Kuba Przygoński swoją przygodę z poważnym ściganiem zaczął od motocyklu. Już jako nastolatek odnosił sukcesy w rajdach motocrossowych i enduro. W 2007 roku dołączył do Orlen Teamu, gdzie rozwijał swój talent pod okiem legendy zespołu – Jacka Czachora. Jego pierwszym rajdem w Mistrzostwach Świata Cross Country był Desert Challenge w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od tego momentu Kuba aż sześciokrotnie uzyskiwał tytuł wicemistrza Świata rajdów terenowych Cross-Country FIM. W 2009 r. zawodnik ten po raz pierwszy wystartował w Rajdzie Dakar, by pięć lat później stać się najbardziej utytułowanym polskim motocyklistą w historii tego rajdu, po zajęciu szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej. W 2015 r. Kuba postawił kolejny wielki krok w swojej karierze, zmieniając motocykl na samochód rajdowy. Systematyczny rozwój doprowadził go najpierw do drugiego miejsca w Pucharze Świata FIA w Rajdach Cross Country w 2017 r., a w kolejnym sezonie do zwycięstwa w tym cyklu.

Kuba z determinacją przebijał się także do czołówki dakarowej. Rajdowiec zaczął od szesnastego miejsca w klasyfikacji generalnej w 2016 r. W 2019 r. osiągnął swój najlepszy rezultat osiągając miejsce tuż za podium. Jego dodatkową pasją jest drift. Zawodnik Orlen Teamu czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie. W 2013 roku Kuba dokonał niesamowitego wyczynu ustanawiając Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie na świecie, jadąc uślizgiem 217 km/h.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button