INNESKOKI NARCIARSKIEZIMOWE

Adam Małysz zakażony koronawirusem. „Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością”

Adam Małysz

Adam Małysz poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego znajduje się na kwarantannie.

„Witajcie kochani.
Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.
Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.
Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.” – napisał na FB Adam Małysz.

Były skoczek narciarski wcześniej apelował, by przyjeżdżać do Wisły. Przekonywał, że prawie nikt tam nie jest zarażony COVID-19.

18 czerwca został zakażony tym wirusem burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Skoki narciarskie w Wiśle z udziałem kibiców

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki wydały zgodę na przeprowadzenie konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle z udziałem kibiców (do 999 osób).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button