FESTIWALEKONCERTYPOZOSTAŁE

73. Festiwal Piosenki Włoskiej. Marco Mengoni wygrał w San Remo. Wystąpi na Eurowizji

Utwór „Due Vite”

Marco Mengoni wygrał 73. edycję Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo.

Jako zwycięzca w maju pojedzie na konkurs Eurowizji. 10 lat po sukcesie „L’essenziale”, piosenka „Due Vite” podbija dziś włoskie i światowe listy przebojów.

Mengoni zadebiutował na 1. miejscu wszystkich cyfrowych list przebojów. Oficjalny teledysk do „Due Vite” oraz nagranie z występu z San Remo natychmiast zaczęły trendować na YouTubie. Po zwycięstwie Mengoni cieszył się również 2 milionami interakcji w mediach społecznościowych.

„Due Vite” skupia się na związkach, stawiając w centrum najbardziej intymną relację – tę z samym sobą, budowaną poprzez różnorodne doświadczenia. Piosenka zachęca do stawienia czoła życiu bez żalu i rozmyśleń o tym, jacy powinniśmy (lub chcielibyśmy) być. Pełna akceptacja własnych błędów jest szansą na lepsze decyzje w przyszłości.

Marco korzysta z onirycznej narracji, bogatej w obrazy i postacie związane z nieświadomością. Łącząc je ze szczegółami, tworzy realistyczną i autobiograficzną opowieść. „Due Vite” inspiruje do czerpania radości z każdej chwili, od pozornie nudnych do najbardziej intensywnych uczuć, gdyż wszystkie są częścią naszej egzystencji.

Mengoni napisał „Due Vite” razem z Davide Petrellą i Davide Simonettą. To ballada o nieklasycznej strukturze, zarówno pod względem instrumentalnym, jak i wokalnym. Aranżacją zajął się sam Mengoni, natomiast produkcją – E.D.D. i Simonetta.

Zrodzony z pomysłu Marco i Roberto Ortu (reżysera wszystkich dotychczasowych klipów z projektu „MATERIA”) teledysk do „Due Vite” opowiada o samotnej wędrówce po piasku. Atmosfera klipu przywodzi na myśl kino lat 80. i twórczość Davida Lyncha. Krokom artysty towarzyszą dwa światła: ścigają się, krzyżują i zderzają, niczym dwa życia, o których opowiada piosenka. W końcu łączą się w jedno.

„Due Vite” to pierwsza zapowiedź ostatniego rozdziału trylogii „MATERIA”. Poczynając od „MATERIA (TERRA)”, poprzez „MATERIA (PELLE)”, ostatni rozdział ukaże się pod koniec tego roku.

W ciągu 13 lat kariery Marco Mengoni nagrał 7 albumów studyjnych oraz zdobył 68 platynowych certyfikatów i ponad 1,8 miliarda streamów. Artysta ma za sobą 9 tras koncertowych i już szykuje się do kolejnej, którą 8 lipca zakończy na słynnym stadionie w San Siro.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button