ŁÓDŹ

599. Urodziny Łodzi. 100 tysięcy osób i 100 atrakcji

Tysiące osób tańczyło m.in. na Piotrkowskiej

Wydarzenia związane z 599. Urodzinami Łodzi mimo niesprzyjającej pogody zgromadziły rekordową liczbę uczestników.

Hucznie świętowało blisko 100 tysięcy osób przez cały weekend. Bawili się nie tylko mieszkańcy miasta, ale całego regionu, a także liczni goście spoza łódzkiego. Najwyższą frekwencją cieszyły się piątkowe koncerty oraz sobotnia Parada Wolności.

W weekend urodzin miasta na łodzian czekało około 100 atrakcji.

Ogromna energia muzyków z Enej i Zakopower porwała do tańca tysiące osób, które w piątek bawiły się na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze. Widzowie docenili występy na żywo tak dużym aplauzem, że oba zespoły zagrały po kilkanaście bisów! Cały plac, włącznie z ogródkami lokali gastronomicznych, tętnił życiem do późnych godzin nocnych.

599. Urodziny Łodzi (fot. UMŁ)

Dla wielu gwoździem programu była Parada Wolności. Mimo ulewnego deszczu, w święcie muzyki elektronicznej wzięło udział tysiące osób, a organizatorzy już ogłosili kolejną edycję, zapewniając wszystkich, że parada wróciła na dobre.

Dzięki wspólnym staraniom i odwadze organizatorów oraz Miasta wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń to stało się ponownie! Kolejna, historyczna edycja Parady przeszła ulicą Piotrkowską, a bawiła się w niej, na przekór pogodzie, cała Łódź. Wszystkim, którzy włączyli się w sukces imprezy należą się podziękowania – za to, że stanęli na wysokości zdania i przez cały czas wierzyli, że się uda. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Na wysokości muzycznych platform tańczyli ci, dla których cała impreza była tylko legendą, jak i bywalcy poprzednich edycji. Wszyscy wspólnie przemaszerowali Piotrkowską, manifestując swoją wolność i zamiłowanie do muzyki.

599. Urodziny Łodzi (fot. UMŁ)

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczestnikom imprezy za taniec w deszczu, atmosferę niczym na Woodstocku i łzy… szczęścia. Powrót legendarnej łódzkiej imprezy budził wielkie oczekiwania i emocje, ale warto było czekać! Wszystko się udało, a ja już dzisiaj mogę zaprosić na kolejną edycję Parady Wolności. – mówi Rafał Baran, organizator wydarzenia.

Pozostałe wydarzenia na Piotrkowskiej, w tym niedzielne atrakcje, zgromadziły w centrum miasta setki łodzian, a w zwiedzaniu i spacerach po całym mieście wzięło udział ok. 45 tys. osób. 

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button