KATOWICE

32-latek z zarzutami za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Śląsk

Policjanci zatrzymali 11 lutego 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Sosnowca (woj. śląskie). Zatrzymany usłyszał dzisiaj prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu od wczoraj prowadzą czynności, by ustalić dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sosnowieckiej dzielnicy Środula.

W niedzielę około godziny 11:00 w jednym z domów jednorodzinnych policjanci ujawnili zwłoki małżeństwa (66-letniego mężczyzny i 67-letniej kobiety). Zwłoki nosiły obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych wskazujące, że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Również tego dnia, poza granicami województwa śląskiego, do sprawy zatrzymany został 32-letni mieszkaniec Sosnowca. Zatrzymany w przeszłości nie był karalny za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a w miejscu zamieszkania denatów policja nie podejmowała interwencji związanych z przemocą domową, nikt nie zgłaszał też innych interwencji związanych z zagrożeniem dla życia lub zdrowia ze strony 32-latka.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 32-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 15 do 30 lat albo dożywocie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button