KONCERTYPOZOSTAŁE

32. Finał WOŚP. LemON i Wojtek Szumański pierwszymi ogłoszonymi artystami

Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił pierwszych artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku na błoniach stadionu Narodowego.

Finałowy koncert w Warszawie po raz pierwszy odbędzie się na błoniach Narodowego. Będzie z nim sąsiadowało telewizyjne studio 32. Finału WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił pierwsze gwiazdy koncertu.

LemON

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów.

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach).

Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

Obecnie zespół promuje nowe wydawnictwo – płytę „PIATKA”, która premierę miała 24 listopada.

Liderem zespołu jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że ,,śpiewa tak, że plomby wypadają”.

Skład zespołu:

Igor Herbut
Przemysław Świerk
Piotr Kołacz
Tomasz Świerk
Tomasz Waldowski

Zespół LemON grał na finałowym koncercie również rok temu, a na Najpiękniejszym Festiwalu Świata (Pol’and’Rock Festival, dawniej: Przystanek Woodstock) był obecny w 2017 i 2023 roku.

Wojtek Szumański

„Ballada o cyckach”, „Zegarek” czy „Bez twoich wad” to tylko kilka utworów Wojtka Szumańskiego, które na YouTube zgromadziły milionową publiczność.

Wojtek Szumański to kompozytor, autor tekstów, wokalista i gitarzysta, ale przede wszystkim wnikliwy obserwator emocji. Oprócz porywających i energicznych hitów, w jego repertuarze znajdziemy także piosenki poetyckie, melancholijne czy satyryczne. Teledyski Wojtka na YouTube wygenerowały łącznie ponad 60 milionów wyświetleń. Wojtek Szumański porywa naturalnością, a jego teksty opowiadają historie lekkie, ale ważne, często zabawne, ale chwytające za serce.

Podczas koncertów, akustyczne brzmienie zespołu potrafi porwać tysiące fanów do wspólnego śpiewania!

Skład zespołu:

Wojtek Szumański
Weronika Błaszczyńska
Piotr Grząślewicz
Wojciech Świtalski
Krzysztof Pala

Wojtek Szumański zagrał na Małej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival jako jeden z 8 laureatów Eliminacji.

32. Finał WOŚP już wkrótce

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że Fundacja WOŚP planuje kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Rejestracja Sztabów 32. Finału WOŚP jest już zakończona, trwa rejestracja wolontariuszy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button