POLSKA

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych od polskiej Pary Prezydenckiej

Święta

Jak co roku prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą złożyli życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

„Szanowni Państwo!

Drodzy Rodacy w kraju i za granicą!

Pragniemy złożyć Państwu życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych. Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo.

Tegoroczna Wielkanoc jest inna. W wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. Ufamy, że życzliwość i serdeczność, z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu – głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na pomoc. A szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości.

Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem. Że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem.

Dlatego niech te Święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda Państwu nowych sił.

Pamiętajmy, jak co roku, o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Dzięki nim pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom.

Gorąco pozdrawiamy osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w Święta.

Szczególne podziękowania kierujemy do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc osobom ciężko doświadczonym przez los – również w ogarniętej wojną Ukrainie.

Drodzy Państwo, raz jeszcze prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń wielkanocnych!

Spokojnych Świąt! Wszystkiego dobrego!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button