POLSKA

Życzenia świąteczne od premiera, szefa MON, Komendanta Głównego Policji i Jarosława Kaczyńskiego

Życzenia świąteczne

„Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas nadziei. Wierzę, że razem możemy patrzeć na naszą ojczyznę z wielką miłością i szacunkiem.

Wierzę w to, że będziemy silni, niekiedy również siłą swych różnic. Proszę każdego z moich rodaków o zrozumienie, wytrwałość i maksymalną odpowiedzialność podczas tegorocznych świąt i kilku następnych tygodni. Polska tego potrzebuje” – stwierdza premier Mateusz Morawiecki w przedświątecznym wystąpieniu.

Nadzieja na lepsze jutro

Przed nami szczepionka, Narodowy Program Szczepień, który ruszy najprawdopodobniej jeszcze w tym kończącym się roku. Skorzystajmy z tych szczepień, chroniąc siebie, ale także chroniąc naszych bliskich, zwłaszcza seniorów i osoby szczególnie narażone – mówi Mateusz Morawiecki.

W wystąpieniu premier apeluje: spędźmy ten świąteczny czas w kameralnym gronie – naprawdę najbliższych nam osób. W te Święta każdy z nas może obdarować innych najbardziej wartościowym prezentem, w tym wciąż niespokojnym czasie. Ten prezent to autentyczna troska o zdrowie drugiego człowieka.
Chroń siebie i innych – stosuj zasadę DDMA + W

Zanim rozpoczniemy akcję powszechnych szczepień przeciwko COVID-19, najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie. Święta spędźmy w ze swoimi domownikami, nie organizujmy dużych spotkań. Obowiązuje ograniczenie liczby gości, których można zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli DDMA+W: dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja StopCovid i wietrzenie pomieszczeń.

Premier Mateusz Morawiecki z okazji nadchodzących Świąt: powrotu do normalności

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja, żebyśmy w wyjątkowo prosty sposób zatroszczyli się o zdrowie naszych rodzin, babć i dziadków. Te Święta będą zupełnie inne niż do tej pory. Tym razem usiądziemy nie przy jednym dużym stole, ale przy wielu mniejszych. Zostańmy w domu na Święta Bożego Narodzenia i chrońmy nasze rodziny przed zachorowaniem – dzięki temu szybciej wrócimy do normalności. Właśnie tego – szybkiego powrotu do normalności – życzy premier Mateusz Morawiecki w świątecznym spocie.

Spędźmy te Święta w bezpieczny sposób

Pokażmy siłę naszej odpowiedzialności. Zostańmy w domu w gronie najbliższych. To najlepszy prezent, jaki możemy dać wszystkim wokół. Wykorzystajmy nowoczesne technologie, by móc zobaczyć się przy wigilijnym stole. Zadzwońmy do bliskich, zobaczmy się dzięki wideorozmowie. Spotkanie na odległość to w tym roku najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Życzenia Komendanta Głównego Policji

„Składam świąteczne życzenia i dziękuje za niezwykłe poświęcenie i wierne wypełnianie słów roty ślubowania w tym niezwykle trudnym czasie. Żywię również ogromną nadzieję, że zbliżające się święta przebiegną w zdrowiu, spokoju i przyniosą, choć na chwilę wytchnienie od codziennych trosk, a ten szczególny czas doda wszystkim sił i nadziei na nowy, lepszy rok…” – Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej

– Niech te święta będą dla nas wszystkich dobrym czasem. Wszędzie tam, gdzie musimy być. Bo Święta Bożego Narodzenia mamy w sercu. Bez względu na to, gdzie jesteśmy. Podzielmy się dobrym słowem, jak opłatkiem i nadzieją na 2021 rok – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej składając życzenia żołnierzom, pracownikom wojska i ich rodzinom.

Szef MON podsumował także mijający rok, który ze względu na pandemię koronawirusa był dla wszystkich trudniejszy. Szczególne słowa podziękowania minister skierował do żołnierzy i pracowników wojska, którzy od początku pandemii chronili granice, a dziś dostarczają żywność, pomagają potrzebującym, seniorom, chorym i samotnym, wspierają medyków, a także dzielą się krwią i osoczem.

Życzenia świąteczne prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

(KPRM, gov)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button