POLSKA

Życzenia świąteczne od Pary Prezydenckiej i premiera Morawieckiego

Boże Narodzenie

Prezydent Andrzej Duda oraz jego małżonka Dama Agata Kornhauser–Duda złożyli życzenia z okazji świąt.

„Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!

Święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku. Czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy. Pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia.

W polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce. Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje – te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom.

Jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole. To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze
i żołnierze – a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej.

Pamiętajmy również o osobach przeżywających trudne chwile. W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję.

Właśnie tego pragniemy Państwu życzyć – świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności.

Wszystkim naszym Rodakom w kraju i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok.

Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, niech wspiera jej siłę swoją siłą.

Życzymy pogodnych, wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego!”

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia z okazji nadchodzących świąt

Szef polskiego rządu, w sposób szczególny, tegoroczne życzenia skierował do służb, które na co dzień dbają o zdrowie i życie Polaków. Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle dla nas ważny. Świąteczne dni to dla wielu chwila wytchnienia i spotkania z ważnymi dla nas osobami, często dawno nie widzianymi. Dzięki pracy służb możemy ten czas spędzić bezpiecznie.

Bezpieczne Święta

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań. Pamiętajmy jednak, że są osoby, dla których święta wyglądają inaczej. To ludzie, którzy na co dzień dbają o to, abyśmy byli zdrowi i bezpieczni. Każdego dnia pełnią służbę, mierząc się z wieloma wyzwaniami i niebezpieczeństwami. Często z dala od swoich rodzin i najbliższych – nawet w Boże Narodzenie.

Codzienna praca służb – medyków, żołnierzy, policjantów, straży granicznej, straży pożarnej – sprawia, że w świąteczny czas możemy czuć się bezpiecznie.

Premier skierował specjalne życzenia do osób, dbających o bezpieczeństwo Polski i Polaków – Dziękuję za Waszą ciężką pracę. Dziękuję za poświęcenie na rzecz naszego bezpieczeństwa i życzę spokojnych świąt – tak, abyście po powrocie do domu mogli cieszyć się wspólnymi chwilami w gronie najbliższych – powiedział szef polskiego rządu.

Czas pokoju

– Niech te i każde następne Święta będą przede wszystkim czasem pokoju. Niech Nowonarodzony przynosi Wam zdrowie, radość i nadzieję w każdy dniu nowego roku. Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! – złożył życzenia premier Mateusz Morawiecki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button