POLSKA

Paryż. Zarażony covidem Jacek Kurski poleciał na Eurowizję Junior. Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę

Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę ws. inwigilacji polityka opozycji oraz ws. narażenia innych na niebezpieczeństwa przez Jacka Kurskiego

Prezes TVP Jacek Kurski poleciał do Paryża na konkurs Eurowizji Junior 2021.

Jak podaje onet, pięć dni wcześniej w szpitalu MSWiA w Warszawie otrzymał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Wówczas już oraz aż do 24 grudnia powinien przebywać na kwarantannie.

12 grudnia Kurski przyjechał do szpitala MSWiA na test, bo miał kontakt z chorym na SARS-CoV-2. Badanie to nie wykazało zakażenia. Dwa dni później wykonał kolejny test metodą PCR i wtedy wykryto tego wirusa.

Wówczas Kurski powinien udać się na 10-dniową izolację domową.

Na rządowej stronie czytamy m.in. „Jeżeli stwierdzono u ciebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2, to możesz zarażać, nawet jeśli nie masz żadnych objawów choroby, dlatego bezwzględnie pozostań w domu. Od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, podlegasz obowiązkowej izolacji w warunkach domowych (chyba że zostałeś skierowany do odbywania izolacji w izolatorium lub w ramach hospitalizacji). Za złamanie przepisów i samowolne przerwanie izolacji sanepid może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.”

We Francji wystarczy pokazać paszport covidowy.

Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę

W związku z informacjami o inwigilacji senatora opozycji Krzysztofa Brejzy za pomocą oprogramowania Pegasus poseł Adam Szłapka zapowiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej złożenie (w porozumieniu z członkami Komisji ds. Służb Specjalnych Markiem Biernackim i Maciej Gdulą) wniosku o zwołanie Komisji ds. Służb Specjalnych w tej sprawie oraz złożenie zawiadomienia do prokuratury. Poseł poinformuje prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika dot. naruszenia art. 231. Kodeksu Karnego (§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.) Obaj byli już skazani za przekroczenie uprawnień, więc zachowanie którego się dopuścili jest recydywą.

Przewodniczący Nowoczesnej złoży również zawiadomienie do prokuratury na Jacka Kurskiego, który zlekceważył aktualnie obowiązujące przepisy i naraził inne osoby na niebezpieczeństwo nieprzestrzegając kwarantanny. Zawiadomienie dotyczy art. 160 (§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.).

Wypowiedzi posła Adama Szłapki

Inwigilacja Krzysztofa Brejzy

To jest pewnie jedna z największych afer w ciągu ostatnich 30 lat, takie rzeczy nie mają miejsca w państwach demokratycznych. Władza wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie, który służyć powinno do zwalczenia terroryzmu, do inwigilacji wrogów politycznych. To są standardy Rosji, Białorusi, Afganistanu. Dlatego Polska straciła licencje na używanie tego oprogramowania. Jest coraz więcej dowodów, że bezprawne wykorzystanie Pegasusa miało miejsce. Sprawa inwigilacji dotyczy kampanii parlamentarnej w 2019 kiedy Brejza był szefem sztabu, więc ta sprawa mogła mieć wpływ na wynik wyborów. Byłem w sztabie, kontaktowałem się z nim, czuję że sprawa mnie dotyczy.

Oczywiście bardziej wierze prokurator Wrzosek czy senatorowi Krzysztofowi Brejzie niż Maciejowi Wąsikowi i Mariuszowi Kamińskiemu, już skazanymi za nadużycie uprawnień. Przypomnę, że Kamiński został skazany na 3 lata i gdyby nie ułaskawienie Prezydenta Andrzeja Dudy prawdopodobnie poszedłby do więzienia.

Zlekceważenie obostrzeń związanych z covidem przez Jacka Kurskiego

Z pandemią nie ma żartów, w Polsce codziennie umiera kilkaset osób. I nawet jeśli ktoś przechodzi covid lekko to musi mieć świadomość, że spotykanie się z innymi ludźmi może doprowadzić do ich śmierci. To co zrobił Kurski to poważne przestępstwo.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button