POLSKA

Życzenia bożonarodzeniowe Pary Prezydenckiej i Mateusza Morawieckiego

Polska

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda złożyli życzenia świąteczne.

„Szanowni Państwo, drodzy Rodacy w kraju i za granicą! W Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie nam wszystkim umocnienie i wyciszenie. Niech odnowi łączące nas więzi.

W tę cichą, świętą noc w polskich domach na całym świecie rozbrzmiewają serdeczne życzenia, rozmowy przy świątecznym stole i piękne polskie kolędy. Dzielimy się opłatkiem, a upominkami przypominamy bliskim, jak bardzo są dla nas ważni.

Ufamy, że te święta przyniosą Państwu wiele spokoju, że pozwolą zapomnieć o troskach. Tym bardziej, że mijający rok znów nie należał do łatwych. Kiedy zaczęliśmy się cieszyć, że pandemia wreszcie przygasa, nasz bliski sąsiad – Ukraina – padł ofiarą zbrojnej agresji.

Dlatego jeszcze bardziej niż do tej pory jesteśmy wdzięczni za pokój i bezpieczeństwo, którymi cieszy się Polska. Oraz za wielką, bezcenną wartość, jaką jest nasza jedność i solidarność w trudnych chwilach.

Właśnie tego życzymy Państwu najbardziej: pokoju na świecie i u naszych granic. A przede wszystkim pokoju w naszych sercach – tak, abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności.

Szanowni Państwo,

Proszę przyjąć życzenia pomyślności w codziennych sprawach oraz nadziei i dobrych myśli u progu nowego roku. Niech to szczęście, które odczuwamy teraz wśród najbliższych, w blasku świątecznych ozdób, powraca do Państwa miłymi wspomnieniami.

Szczególnie serdeczne życzenia składamy tym, dzięki którym rodzinna atmosfera Bożego Narodzenia jest możliwa. Gorąco pozdrawiamy wszystkich, którzy są dzisiaj na służbie i w pracy: żołnierzy, funkcjonariuszy oraz pracowników służb i przedsiębiorstw, którzy dbają o to, aby ten wyjątkowy czas był dla nas porą wytchnienia i spokojnego odpoczynku.

Wszystkim Państwu życzymy pełnych zdrowia, pogodnych Świąt.

Wszystkiego dobrego! Wesołych Świąt!”

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Święta to często okazja do spotkań z dawno nie widzianymi bliskimi. To także czas bezinteresownej życzliwości, którą okazujemy zarówno w rodzinnym gronie, jak i nieznajomym. W 2022 r. Polacy dali temu wyraz – jak żaden inny naród – pomagając Ukraińcom, którzy uciekali przed wojną.

Goście przy świątecznym stole

Wielu Polaków przy swoim świątecznym stole przyjmie gości zza naszej wschodniej granicy. W 2022 roku wielokrotnie daliśmy wyraz naszej solidarności. Otworzyliśmy swoje serca i domy dla osób, które uciekały z Ukrainy. Wiele osób angażowało się wolontariacko w pomoc dla naszych sąsiadów. Naszego wsparcia z pewnością nie zabraknie w kolejnym roku.

– Nasza niezwykła pomoc sąsiadom z Ukrainy to powód do dumy – podkreślił szef polskiego rządu. Pomoc drugiemu człowiekowi to jeden z najpiękniejszych przejawów człowieczeństwa. Życzymy, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były triumfem jedności i pokoju – w Polsce, na Ukrainie, w Europie i na całym świecie.

Życzenia pokoju i spokoju

– Niech ten świąteczny czas będzie pełen nadziei, pełen dobra i miłości – złożył życzenia premier. – Zdrowych, pełnych spokoju i pokoju świąt dla wszystkich.

Mimo cienia wojny i jej konsekwencji zasiądziemy do stołu z bliskimi. Talerz, który według tradycji umieszczamy dla nieznajomego wędrowca, w wielu domach zostanie przeznaczony dla gości z Ukrainy. Nasza całoroczna pomoc nie kończy się wraz z 2022 rokiem. Dlatego tak ważny w święta jest czas odpoczynku, który pomoże nam nabrać sił na kolejne wyzwania.

– W Nowym Roku 2023 wszystkim nam przyjdzie zmierzyć się z wielkimi wyzwaniami naszych czasów. Obyśmy potrafili im sprostać, zawsze mając przed oczami dobro Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – powiedział szef polskiego rządu.

Morawiecki wziął udział w świątecznym spotkaniu z rodzinami

Premier Mateusz Morawiecki z minister Marleną Maląg uczestniczył w przedświątecznym spotkaniu z rodzinami. Szef polskiego rządu złożył obecnym świąteczne życzenia. Podziękował także polskim rodzinom za otwarcie ich serc i drzwi dla uchodźców z Ukrainy. Premier podkreślił, że bezpieczeństwo polskich rodzin jest fundamentalną sprawą dla rządu.

Czas pokoju i zjednoczenia

Czekamy na święta Bożego Narodzenia, by spędzić jak najwięcej czasu z naszymi rodzinami. Premier zwrócił uwagę, że ten szczególny czas uczy wszystkich wzajemnego szacunku.
W 2022 r. wiele polskich rodzin otworzyło swoje serca i drzwi dla uchodźców z Ukrainy. Premier podziękował za to, że zachowaliśmy się solidarnie. Podkreślił, że jest to doceniane także przez społeczność międzynarodową.

– Chciałbym oczywiście życzyć, aby najbliższy czas był czasem pokoju. Niech tak się stanie, ale wiemy doskonale, że za wschodnią granicą mamy okropną wojnę. Dlatego musimy zjednoczyć się – powiedział szef polskiego rządu. – Musimy się zjednoczyć przy polskich stołach, ale także musimy się zjednoczyć jako naród.

Najważniejsze sprawy w święta

Święta Bożego Narodzenia dla religii chrześcijańskiej to czas cudów – upamiętniają narodziny Jezusa. Ale to także moment mniejszych cudów, cudów przez „małe c”. Premier podkreślił, że właśnie takich małych cudów życzy wszystkim w nadchodzący świąteczny czas.

– Tak często potrafimy zrobić, że wyciszamy nasze spory w czasie Bożego Narodzenia przy wigilijnym stole. Śpiewanie kolęd, wzajemne rozmowy studzą emocje – niech tak będzie. I niech to pomoże nam w tym trudnym, nadchodzącym roku – niech on będzie pełen nadziei, pełen dobra i miłości – zakończył szef polskiego rządu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button