WROCŁAW

Zniszczył elewację budynku. 19-latek propagował ustrój faszystowski

Wałbrzych

W drugiej połowie marca wymalował na jednym z budynków w dzielnicy Nowe Miasto hasła oraz znaki propagujące ustrój faszystowski.

Po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych 19-latek wpadł ostatecznie w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariuszy drugiego komisariatu. Za popełnione czyny podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Wałbrzych. Zatrzymany 19-latek (fot. policja)

19 marca tego roku doszło do uszkodzenia elewacji jednego z budynków przy ul. Paderewskiego w Wałbrzychu. Wtedy to nieznany sprawca sprayem namalował na niej kilka znaków oraz napisów propagujących ustrój nazistowski. Realizując informacje własne wałbrzyscy funkcjonariusze ustalili ostatecznie, kto jest sprawcą przestępstwa i w środę zatrzymali młodego mężczyznę przy ul. Namysłowskiego w Wałbrzychu.

W trakcie czynności procesowych 19-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Mundurowi postawili już podejrzanemu zarzuty. Za zniszczenie mienia oraz publiczne propagowanie faszyzmu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Młody wałbrzyszanin objęty został dozorem policyjnym.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button