WROCŁAW

Znęcała się nad 5-letnią córeczką. Matkę aresztowano

Wyrodna matka znęcała się psychicznie i fizycznie nad córką

Zaangażowanie legnickiej policjantki prowadzącej postępowanie, przyczyniło się do szybkiego zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt.

31-letnia kobieta, znęcała się psychicznie i fizycznie nad 5-letnią córeczką. Teraz najbliższy miesiąc, spędzi za kratami. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu policjantki Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu komendy miejskiej w Legnicy, wobec 31-letniej kobiety zastosowano, najsurowszy środek zapobiegawczy, jakim jest tymczasowy areszt.

Kilka dni temu, do legnickiej komendy wpłynęło zawiadomienie, dot. znęcania się psychicznego i fizycznego przez matkę nad 5-letnią córką. Z ustaleń, jakie poczyniła policjantka oraz prokurator nadzorujący postępowanie, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynika, że kobieta od najprawdopodobniej trzech lat znęcała się nad małoletnią córeczką. Według ustaleń śledczych, 31-latka wielokrotnie do dziewczynki krzyczała, wyzywała ją, poniżała, krytykowała, ośmieszała, biła oraz groziła pozbawieniem życia i zdrowia.

Prokurator przedstawił mieszkance Legnicy, zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad małoletnią córką. Sąd na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Teraz najbliższy miesiąc 31-latka, spędzi za kratami.córk

Dziewczynka jest już bezpieczna. Trafiła pod opiekę swojego biologicznego taty. Przypomnijmy, że za znęcanie się, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują do osób, które mają podejrzenie, że za ścianą drugiego domu, może dochodzić do przemocy, znęcania się nad dziećmi lub wiesz, że osobie z Twojego otoczenia może dziać się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, MOPS lub zadzwoń na specjalny numer dla Ofiar Przemocy w Rodzinie 801-120-002.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button