TENIS

Znamy finalistów tenisowego turnieju w Szczecinie. Anastazja Szoszyna z urazem

PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski

Drugi turniej tenisowy PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski organizowany w Szczecinie wkracza w decydującą fazę.

Na kortach przy al. Wojska Polskiego 127 poznaliśmy finalistów gry pojedynczej oraz podwójnej kobiet i mężczyzn. Największą niespodzianką wtorkowych meczów była porażka Katarzyny Piter z Martyną Kubką.

Doskonałą dyspozycję z Gdańska w dalszym ciągu utrzymują Anastazja Szoszyna oraz Kacper Żuk. Oboje, wygrywając wtorkowe mecze, przedłużyli serie zwycięstw z rzędu w grze singlowej do siedmiu. 22-latka, która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo, w spotkaniu o finał pokonała dobrze dysponowaną w tym turnieju Joannę Zawadzką 6:1, 2:6, 6:3. Z kolei Żuk w trzech setach ograł swojego wielokrotnego partnera deblowego – Jana Zielińskiego. Obaj przed pandemią koronawirusa wystąpili w meczu Pucharu Davisa z Hongkongiem.

Finałowym rywalem tego zawodnika będzie mistrz Polski – Paweł Ciaś. Gdańszczanin we wtorek poradził sobie z rewelacją szczecińskiego turnieju, 28-letnim Piotrem Gryńkowskim 7:5, 6:3, a w środę ma zamiar zakończyć serię Kacpra Żuka.

– Graliśmy raz z Kacprem w Poznaniu i wówczas wygrałem mecz w 3-setach. Kacper jest teraz w rewelacyjnej dyspozycji, więc myślę, że czeka nas jutro ciekawe spotkanie, choć rezultat finału może być tylko jeden: moje zwycięstwo – skomentował pewny siebie Ciaś.

Do niemałej niespodzianki doszło w turnieju kobiet. Rozstawiona z numerem pierwszym Katarzyna Piter, która do tej pory oddała swoim rywalkom zaledwie jednego gema, bardzo szybko przegrała z Martyną Kubką. 19-latka z Zielonej Góry doskonale przygotowała się do wtorkowego spotkania pod względem taktycznym i wykorzystała luki w grze bardziej doświadczonej rywalki.

– Starałam się więcej serwować na ciało i grać najpierw przez środek, a dopiero później atakować przez jej forhend – powiedziała po meczu Martyna Kubka.

Poznaliśmy również najlepsze pary deblowe szczecińskiego turnieju. W środowym finale gry podwójnej zobaczymy Szymona Walkówa z Kacprem Żukiem oraz Michała Dembka z Janem Zielińskim, a także Katarzynę Piter ze Stefanią Rogozińską-Dzik, które zmierzą się z Paulą Kanią i Anastazją Szoszyną.

24 czerwca

Anastazja Szoszyna, która w ciągu ostatnich siedmiu dni rozegrała aż 11 meczów, z powodu urazu nie przystąpi do rywalizacji w finałach.

Paweł Ciaś (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Wyniki półfinałów – 23 czerwca:

Gra pojedyncza:

Kubka – Piter 6:2 6:1
Szoszyna – Zawadzka 6:1 2:6 6:3
Żuk – Zieliński 6:2 3:6 6:2
Ciaś – Gryńkowski 7:5 6:3

Gra podwójna:

Kania/Szoszyna – Falkowska/Kubka 0:6 6:3 10-3
Piter/Rogozińska-Dzik – Hędrzak/Rutkowska 6:4 6:3
Walków/Żuk – Marek/Michalski 6:2 6:4
Dembek/Zieliński – Mikuła/Wójcik 6:4 6:3

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button