RÓŻNOŚCI

Znaczki z okazji Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 i kampanii #SZCZEPIMYSIĘ

Poczta Polska

Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji „XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020”.

Walor, w nakładzie 144 tysięcy sztuk, trafi do placówek pocztowych w całym kraju.

Znaczek pocztowy emisji „XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020” (fot. pras.)

Uroczysta odsłona znaczka miała miejsce w dniu emisji, tj. 15 lipca, w Centralnym Ośrodku Sportowym Torwar. Walor został zaprezentowany w trakcie konferencji przebiegającej m.in. z udziałem Łukasza Szeligi – prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Piotra Glińskiego – wicepremiera, ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Krzysztofa Falkowskiego – wiceprezesa zarządu Poczty Polskiej.

Autor projektu, Jan Konarzewski, przedstawił na znaczku stylizowaną sylwetkę zawodniczki uprawiającej tenis stołowy, inspirowaną postacią Natalii Partyki. Oprócz znaczka Poczta Polska wydała kopertę FDC (pierwszego dnia obiegu), na której przedstawiono charakterystyczne dla tradycyjnej sztuki Japonii origami (żuraw).

Kopertqa (fot. pras.)

– Igrzyska Paraolimpijskie to nie tylko prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie, ale także wyjątkowe święto sportu dla osób z niepełnosprawnościami. Po raz kolejny Poczta Polska, we współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, przygotowała wyjątkowe wydawnictwa filatelistyczne promujące tę piękną ideę. Niezależnie od liczby zdobytych medali i ich koloru, jesteśmy dumni z polskich sportowców, którzy reprezentują nasz kraj – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio odbędzie się 24 sierpnia. Po raz pierwszy o medale powalczą sportowcy z niepełnosprawnościami uprawiający taekwondo oraz badmintona.

– Jako zapaleni fani polskiej reprezentacji, z niecierpliwością czekamy na otwarcie XVI Letnich Igrzysk Paraolimpiady Tokio 2020. Poczta Polska z dumą włączy się w promocję tego szczególnego wydarzenia, honorując wielkie, sportowe talenty, ale także niezłomność zawodników i ich godny naśladowania upór w dążeniu do wyznaczonego celu. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację! Liczymy na wielkie emocje w trakcie igrzysk – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Igrzyska Paraolimpijskie to największe święto sportowców z niepełnosprawnością oraz miłośników ich talentu i hartu ducha.

– Znaczek, który teraz jest emitowany, to już trzeci z rzędu nawiązujący do igrzysk paraolimpijskich. Pierwszy pojawił się po igrzyskach w Rio de Janeiro, drugi tuż przed igrzyskami paraolimpijskimi w Pjongczangu. Każdy z nich to swoiste dzieła sztuki, które docierają do ogromnej liczby odbiorów. Jako prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, ale także jako były filatelista bardzo się cieszę, że polski ruch paraolimpijski jest promowany także w tej przestrzeni, według mnie bardzo ciekawej sztuki użytkowej. Dzięki Poczcie Polskiej możemy na szeroką skalę promować bardzo ważny przekaz związany ze sportem paraolimpijskim. Zwracając uwagę na sport paraolimpijski pokazujemy że, po pierwsze, „niemożliwe nie istnieje” – czyli hasło Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, a po drugie mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom nasza akcja i towarzyszący jej hasztag #KibicujemyParaolimpijczykom wzbogaci się o kolejnych kibiców sportu paraolimpijskiego. Bardzo dziękuję Poczcie Polskiej za to niezwykłe zaangażowanie, to jest trzeci znaczek, jestem pewien, że będą kolejne – mówi Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

MKOl oraz władze Japonii przełożyły Igrzyska Paraolimpijskie z 2020, na 2021 rok (zachowując pierwotną nazwę imprezy). Powodem takiej decyzji była pandemia koronawirusa.

Nasz kraj na tegorocznej Paraolimpiadzie reprezentować będzie 89 zawodników w 12 dyscyplinach.

Znaczek emisji #SZCZEPIMYSIĘ (fot. pras.)

Poczta Polska nową emisją filatelistyczną włącza się w ogólnopolską kampanię #SZCZEPIMYSIĘ

Poczta Polska, na mocy porozumienia z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, włącza się w promocję Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W ramach wsparcia ogólnopolskiej akcji informacyjnej 15 lipca do obiegu zostaje wprowadzony znaczek emisji #SZCZEPIMYSIĘ. To kolejna inicjatywa Poczty Polskiej na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii i ograniczania jej skutków. W celu zbudowania jak najszerszego zasięgu przekazu promującego szczepienia wśród Polaków, wprowadzone zostaną 2 miliony egzemplarzy znaczków.

Briefing prasowy dotyczący emisji odbył się w warszawskiej Centrali Poczty Polskiej z udziałem Anny Goławskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz Andrzeja Bodzionego, wiceprezesa zarządu Poczty Polskiej.

Na znaczku przedstawiono postać młodej kobiety po szczepieniu przeciw COVID, jako symbol jedynej skutecznej metody pokonania wirusa, a także hasło kampanii #SZCZEPIMYSIĘ i OSTATNIA PROSTA!

– Emisja jest elementem szeroko zakrojonej akcji informacyjnej rządu i stanowi spójny z nią przekaz merytoryczny oraz wizualny. Projekt ten, poruszający ważny społecznie temat, został przygotowany w ścisłej współpracy z Wydziałem Promocji Programów Rządowych KPRM. To od nas zależy, czy będziemy mogli wrócić do normalności, dlatego zachęcamy wszystkich do szczepień przeciwko COVID-19. Większy współczynnik wyszczepialności to silniejsza odporność populacyjna, która zwiększa szanse na pełne otwarcie życia społeczno-gospodarczego. To pozwoli także uniknąć czwartej fali koronawirusa – powiedziała Anna Goławska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Koperta emisji #SZCZEPIMYSIĘ (fot. pras.)

Oprócz znaczka Poczta Polska wydaje kopertę FDC, czyli kopertę pierwszego dnia obiegu, z infografiką przedstawiającą dwóch mężczyzn i dwie kobiety w różnym wieku, którzy również przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19 i wyrażają zadowolenie z tego faktu. Dodatkowymi elementami graficznymi koperty są hasła kampanii, czyli OSTATNIA PROSTA! i #SZCZEPIMYSIĘ. Hasła te występują również w grafice datownika towarzyszącego emisji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button