RÓŻNOŚCI

Znaczek pocztowy z okazji ampfutbolowych Mistrzostw Europy 2021

Mistrzostwa Europy AMP FUTBOL Kraków 2021

Od 12 do 19 września br., w Krakowie, odbywać się będą zmagania najlepszych ampfutbolowych reprezentacji Starego Kontynentu.

Z tej właśnie okazji Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy emisji „Mistrzostwa Europy AMP FUTBOL Kraków 2021”.

Autor projektu, Jan Konarzewski, przedstawił na znaczku dynamiczną postać Krystiana Kapłona – zawodnika reprezentacji Polski Amp Futbol. Oprócz znaczka Poczta Polska wydała kopertę FDC (pierwszego dnia obiegu), na której przedstawiono puchar oraz logo Mistrzostw Europy AMP FUTBOL Kraków 2021.

Koperta, znaczek i datownik – Mistrzostwa Europy AMP FUTBOL Kraków 2021 (fot. pras.)

– Poczta Polska od ponad dwóch lat wspiera Reprezentację Polski w Amp Futbolu. Jako firma odpowiedzialna społecznie, Poczta Polska chce pomagać zawodnikom w ich karierze zawodowej oraz uwrażliwić Pracowników na to, że bariery mamy przede wszystkich w swoich głowach. Dzisiejsze wydawnictwo filatelistyczne to kolejna cegiełka, jaką Poczta dokłada, aby promować narodową kadrę w Amp Futbolu. Mam nadzieję, że 19 września będziemy świadkami tego, jak kapitan biało-czerwonych wznosi w powietrze puchar za zwycięstwo w całym turnieju – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska zatrudnia aktualnie 1736 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Stanowią oni 2,42% ogółu zatrudnionych w Spółce. W zależności od regionu zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami wynosi od 1,75% do 6,13% (Gorzów Wielkopolski) ogółu zatrudnionych. Poczta Polska jest jednym z największych płatników składek na Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych (PFRON), które są przeznaczane na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie. Spółka jest Partnerem reprezentacji Polski Amp Futbol od 2019 roku.

– Współpraca z tak duża firmą z tradycjami jak Poczta Polska od początku była dla nas wielką sprawą. Poczta nie tylko wspierała nas, ale też naszych zawodników zatrudniając ich w swoich placówkach.

W przededniu wielkiej imprezy – ampfutbolowych Mistrzostw Europy w Polsce mamy zaszczyt trafić z naszą dyscypliną na znaczki, o czym jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy marzyć. Jest to dla nas bardzo ważny wyraz uznania dla naszej dyscypliny i naszej pracy. Wspólnie z Pocztą Polską zapraszamy na EURO do Krakowa – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Znaczki pocztowe z okazji ampfutbolowych Mistrzostw Europy (fot. pras.)

Ampfutbolowe Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną na trzech stadionach w Krakowie już 12-19 września tego roku. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny, a transmisję przeprowadzi TVP Sport. W rozgrywkach weźmie udział 14 drużyn: Anglia, Belgia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Rosja, Turcja, Ukraina, Włochy, Izrael i reprezentacja Polski.

Mecz otwarcia odbędzie się 12 września o godz. 18.00 na stadionie Cracovii. Biało-czerwoni – trzynastu ampfutbolistów na co dzień reprezentujących trzy polskie kluby: Wisłę Kraków, Legię Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała ­– rozegrają mecz z Ukrainą. W kolejnych dniach Polacy zmierzą się jeszcze z Izraelem (14 września, godz. 18.00) oraz z Hiszpanią (15 września, godz. 18.00).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button