INNESIATKÓWKA

Złota medalistka i srebrne biało-czerwone z wizytą u ministra Witolda Bańki

Złota medalistka MŚ we Wspinaczce Sportowej oraz srebrne medalistki ME w siatkówce plażowej

Biało-Czerwone wywalczyły w Moskwie srebro.

W poniedziałek 26 sierpnia br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z medalistkami Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej: Kingą Wojtasik i Katarzyną Kociołek.

Zawodniczkom złożyli gratulacje Minister Witold Bańka, Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera oraz dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Marcin Nowak. W wydarzeniu uczestniczyli również: trener Damian Wojtasik, Jacek Kasprzyk, prezes PSPS i Tomasz Karasiński, Sekretarz Generalny PZPS.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 05-11.08.2019 r. w Moskwie (Rosja).

Aleksandra Mirosław i trener Mateusz Mirosław (fot. MSiT)

Złota medalistka odebrała gratulacje od ministra Witolda Bańki

W poniedziałek 26 sierpnia br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z Aleksandrą Mirosław – złotą medalistką Mistrzostw Świata we Wspinaczce Sportowej. Polka zajęła także 4. miejsce w trójboju, dające kwalifikację olimpijską (wspinaczka sportowa zostanie rozegrana podczas IO w Tokio po raz pierwszy w historii).

W spotkaniu uczestniczył minister Witold Bańka, który złożył gratulacje zawodniczce. Podczas wydarzenia obecni byli również: Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Marcin Nowak, trener Mateusz Mirosław oraz Piotr Pustelnik, prezes Polskiego Związku Alpinizmu.

Zawody odbyły się w odbyły się w dniach 11-21 sierpnia br. w Hachioji (Japonia).

Aleksandra Mirosław jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek we wspinaczce sportowej w konkurencji „na czas”.
(MSiT)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button